Začínám psát pro AVR, hledám jednoduchý AVR programátor

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na programování AVR, doted jsem delal s atmelama, ale pouze 8051, ty se programoval jenom pres ISP, kdy sem mel jednoduchej programator jenom z MAXe232 a pouzival jsem FLIP.

Ted bych chtel zkusit AVRka, tak hledam neco cim bych to naprogramoval, nasel jsem nejaky navody jako napr. zde:

avr.hw.cz/isp_prog/isp_prog.html

blbe je ze ten at90S1200 se neda nikde moc sehnat.

Nasel sem pomerne jednoduchej a dost levnej programator. Dokonce k tomu dodavaj nejakej jednoduchej programek na osciloskop, nechci zadny zazraky, stejnak budu vsechny procesory programovat na nepajivym poli, takze nepotrebuju zadny desky s 20 paticema :slight_smile:

pololu.com/catalog/product/1300%20target=

Co myslite bude na obycejne hratky s elektronikou stacit? Nadelim si ho kdyztak pod stromecek

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AVR programátor"

ahoj, ja mam toto: web.quick.cz/ruckl/biprog/biprog.html verze 2.1 ktera umi komunikovat po usb pres isp. Jsem spokojen. Az se mi pokazi, mam jeste Dragona, kterym si to postavim znova…
Funguje s AvrStudiem

niektory pouzivaju toto … fischl.de/usbasp/

a nekteří toto :slight_smile:: https://forum.mcontrollers.com/t/jak-naprogramovat-attiny45-doporucte-jednoduchy-programator/1494/7

Diky vsem za odpovedi projdu si to a pak se rozhodnu, jestli to koupim hotovy, nebo si to postavim :slight_smile: