Práce s STM8S105, praktické zkušenosti s programováním STM8

Zdravím,
má někdo zkušenosti s programováním mikrokontrolerů STM8? Zatím jsem dělal pouze s AVR a chtěl bych se naučit právě mikrokontrolery od STM ale mi dělá poněkud potíže. Pokud měkdo má zkušenosti, rád bych se ho pak zeptal na pár věcí.

děkuji

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "práce s STM8S105"

Zkus se zeptat rovnou, někdy bývají otázky obecné a může ti odpovědět i někdo, kdo s konkrétním mcu nepracuje. Mimochodem - seriál o stm8 na mcu.cz znáš?

tak to bohužel neznám. zkusím se tam podívat… potřebuju takové začátky jako když mám výstup třeba PA1 tak si ho pojmenovat vlastním názvem. jinak mám editor pro C Ride7.

Pojmenovat registr/bit si můžeš na všech C překladačích stejným způsobem - pomocí #define a základní manipulace s bity pomocí or/and/xor také bude chodit všude. Některé překladače mohou mít pro určité situace svoje specifické a někdy i efektivněji přeložené zápisy, nicméně ty standardní, které jsi používal na AVR (u gcc) budou fungovat i tam.

Na ten seriál určitě mrkni, je to tam vpodstatě od začátku s tím, že se předpokládá určitá minimální zkušenost s C a některým mcu.