Kinect je tady

Zdravim,
říkal jsem si, že by Vás, tahle pro mě dlouho očekávaná novinka mohla zajímat. Pohybový ovladač od MS pro konzoli XBOX360 je venku a vhledem k tomu, že po celých 3h se Hectorovi podarilo napsat ovladač tohoto jistě zajímaveho senzoru pro PC(Linux, MacOSX, Windows). Hektor si tímto vydělal celé 3000 dolaru, a nám vzniknul nový krásný OpenSource projekt.

Pro ty kdo Kinect neznají:
Jedná se o senzor pohybů člověka bez nutnosti použít jakekoli další zařízení nebo návleky. Senzor je vybaven jednou RGB(640x480) kamerou, hloubková infra kamera(320x240), hloubkový infra projektor + kvalitní mikrofony. Kinect obsahuje také vyřešený pohybový systém. Sadu ozubených kol, motůrek + krokový řadič. Při hlubším zkoumání zjistíte že uvnitř najdete také Akcelerometr + 8bitový, 8kanálový A/D převodník s I2C rozhraním. Detaily viz.. To vše za přijatelných 150USD(předpokládám že cena půjde časem dolu)

Tak co už jste začali přemýšlet jak by se tohle zařízení dalo využít? Hlasové ovládání vašeho robota? Noproblema… Reagce na skutečné situace? Noproblema… Tento projekt vzniká na stránce openkinect.org. Zdrojáky ovladače jsou dostupné z repozitáře(GIT) github.com/OpenKinect/libfreenect.git

Vývoj ovladače probíhá v jazyku C, takže není problém senzor používat pod OS Windows, Linux či MACOS. Já osobně vyzkouším vyportovat zařízení pro OpenWRT na můj routřík s ADM5120 MIPS procákem…

PS: první vlaštovky v podobě pokusů najdete na youtube pod heslem openkinect.
youtube.com/watch?v=Brpu30vjCa4

Také vám to připomíná scénky ze SCI-FI filmů jako třeba IRONMAN?

PS2: Tímto bych chtěl poděkovat jak Hectorovi(napsal ovladač) tak adafruit.com(vypsali odměnu 3000USD za ovladač) i microsoftu(sice si to asi takhle nepredstavovali), že nám dali takto vyspělý nástroj pro naše robotické hrátky.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"