Připojení At89S2051 ke GSM modulu GM47

Ahoj,
chtěl bych se na vás obrátit s dotazem. Potřebuji spojit mikrokontrolér s GSM modulem GM47. Tento GSM modul bude komunikovat s mikrokontrolérem v případe prozvoneni, nebo zaslani SMS.

Koukal jsem se do katalogu a pripojeni by nemelo byt tak slozite. SIM kartu (bez PIN) pripojim na piny GM47 (15,16,17,18,19) .

Jediné co mi neni jasne jsou napetove urovne. Zda to chapu spravne, tak veskera VCC(piny1,3,5,7,9,11 ) napojim napriklad na 3,3V.

S kontroléem budu komunikovat pres UART1(RD,TD). Tyto linky maji vsak mozne napeti jen 2,75V.

Jak mam napajet kontroler (3,3V vs 5V??) abych prizpusobil napetove urovne GM47 a kontroleru? Nechci kontrolerem modul odpalit.

Diky moc za odpovedi…

Napájení mcu použij 3V3 a propojení datových vodičů: RX mcu přímo, TX mcu - pomocí diody a odporu jak to mají na str.17
httykj.com/download/2006122374304.pdf

Diky za radu. Kdybych mel takovyto datasheet, asi bych se tak hloupe neptal. Pouzival jsem tenhle DS

datasheetarchive.com/Indexer … 71526.html

taky mam jeden, ktery ma asi 300s, ale tahle informace se v nem neobjevuje.

Trochu me nejdrive schema zmatlo, protoze jsem si rikal, ze je divny propojovat TD(Transmitt data) procesoru a TD mogulu GM47. Potom jsem si ale precetl vetu u pinu TD.
Serial Data To Module (TD)
TD is an input signal, used by the application to send data via UART1 to the module.

Domnivam se ze znaceni je trochu zmatene (nazev TD a prijima:-)), ale budis:-)

Mezitim jsme vymyslel obdobne schema, akorat, ze by dioda byla obracene a odpor sel na zem. To is myslim, ze je take mozne.

Jeste mam jednu otazku, je nutné zapojovat u UART1 modulu GM47 ostatni piny RTS, CTS, DTR, DCD, RI? Bude rs232 fungovat ikdyz budou float?

diky moc…