Připojení programátoru k notebooku přes redukci USB-RS232

Chci se naučit základy programování PIC.
Všechno dostupné jsem si přečetl a naučil, naučil jsem se postupy, umím stvořit jednoduchý program v asm a přeložit ho do HEX.
Mám testovací programátor Velleman VM111(K8048) viz zde vellemanusa.com/us/enu/produ … ?id=500373 se zkušebním 16F627.
Mám notebook HP625 s OS W7 a koupil jsem si proto USB/sériový kabel - viz zde jdem.cz/hj244
Jenže jsem se od prodejce nedozvěděl, že VM111 není kopatibilní s kabelem Sériový/USB. Dokonce mi poradil jaký typ si mám koupit (500,kč) !
Kabel se v pohodě po instalaci k NB připojí, ovladače jsou v pořádku, ale nemohu ani zaboha připojit programátor. Všechno nastavení mám dobře, furt mi to hlásí, že programátor mení připojený, že není iniciovaný.
Není nějaká vychytávka jak se s programátorem připojovat k notebooku?
Má někdo podobnou zkušenost, nebo nevíte jak to vyřešit?
Dík

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Připojení programátoru k notebooku ?"

Zkus tento převodník, měl by fungovat.

Díky moc, NB jsem si pořídil hlavně proto, abych se to naučil a bylo by škoda, kdybych ho měl na nic.
Zahlásím jak to dopadlo.
:slight_smile:

No neviem, ci cena 730,-Kc za UCAB232 je lepsia ko tych na zaciatku spomynanych 500,-Kc :slight_smile:

Někde na fóru c-n-c.cz se někdo chlubil, že ho umí sehnat za 270 Kč, ale nikde jsem ho nenašel. Taky jsem našel návod jak ho udělat, ale do toho se mi tedy nechce. folcom.cz/?page=usb …Udělám chybičku a budu tápat dál.
Co mám dělat? Musím ho koupit abych to rozchodil.
Tady je v hezký krabičce dokonce za 1060kč gme.cz/cz/-p752-750.html :imp:

Převodník z odkazu folcom.cz/?page=usb by asi nechodil, nemá totiž zapojený DTR. Potřeboval bys buď přidat druhýho maxe, nebo nějakej ten tranzistor.
Když to budeš kupovat, tak radši přes net. Můžeš to pak totiž vrátit když nepojede.
Pokud bys ho stavěl, máš jistotu, že bude zapojený všechno, co je třeba (buď tím druhým maxem nebo jinak). Ještě jednodušší by bylo vyhodit obvod TTL-232 úplně a vyřídit to celý na 5V. To už by avšem asi vyžadovalo zásah do tvý desky.

No než převodnák za 700,- až 1000,- Kč, tak radši rovnou koupit PICkit 2 (a toho Vellemana prodat), no ne?

Možná tento:
shop.snailinstruments.com/index. … cts_id=552

Čau,
bejt tebou, tak se vykašlu na USB kabel a koupim pickit2:
tme.eu/cz/katalog/artykuly.p … %3Dpickit2
máš tam rovnou výstup 5V/0,5A a všechno co potřebuješ na naprogramování PICů. Další plus je to že pickit se nechá používat přímo s MPlabem, takže nepotřebuješ další program na programování procesoru, nemluvě otom, že pickit2 s vhodným procesorem (16F886) se dá použít jako debuger.