forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Překlad anglické literatury Microchip
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip

Billy Bob Bean
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 20 říjen 2011, 20:38    Předmět: Citovat

Anonym: Já jsem si knihu koupil a můžu doporučit.
Kvůli nedostatku čas jsem jen rozblikal pár led diod a dál jsem se nedostal.
Moc se mi líbí jakým stylem je kniha napsaná, spoustu je toho dobře vysvětleno.

Zdenda
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 24 říjen 2011, 16:25    Předmět: Citovat

piechovan napsal:
... Konečne sa objaví nová literatúra o našich milovaných PIC-och v češtine! Stalo sa. Preklad výbornej knihy o PIC24 je na svete a môžem povedať, že patrím k šťastným vlastníkom tejto rozsiahlej knihy. Hoci nie som programátor profesionál, neľutujem vynaloženú investíciu. Tá kniha ma posúva o kus dopredu a určite sa stane nielen mojim dobrým spoločníkom pri programovaní. Počin PepinaCz treba oceniť a poďakovať mu za vynaložený čas a námahu...

Jak je možno získat onen překlad o PIC24 a za kolik ? Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 říjen 2011, 8:44    Předmět: Citovat

Na emailu micron135 (zavináč) gmail.com poskytnu veškeré informace.

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 02 prosinec 2011, 23:34    Předmět: Citovat

Ahoj všem po dlouhé době. Tak je na světě nová česká kniha, tentokrát pro řadu PIC18F, která se zabývá použitím assembleru a jazyka C pro PIC18. Je bohatě prošpikovaná obrázky, tabulkami a příklady a je vhodná pro všechny, kteří mají o tuto řadu zájem. Každý si najde to své, jak začátečník, tak PIC guru.

elc
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 08 prosinec 2011, 11:03    Předmět: Citovat

Zdravím PepinaCz!
Mám preklad Programování PIC18 v Assembleru. Veľmi záslužná práca.
dajú sa zverejniť podrobnej šie informácie o novej knihe pre radu PIC 18F?
Kde by sa dala kúpiť?
Za info veľmi pekne ďakujem a prajem Vám príjemný deň.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 09 prosinec 2011, 15:09    Předmět: Citovat

To Elc
Zdravím Tebe, ale i všechny, kdo mají rádi mikrokontroléry a nejen PIC. Nicméně pro PICaře, ale nejen pro ně mám dobrou zprávu. Dnes jsem dokončil kompletně publikaci, která se jmenuje Mikrokontroléry PIC a vestavěné systémy: PIC18 - použití assembleru a jazyka C.
Obecně se jedná o publikaci o 835 stranách s doplňujícím CD. Přiložil jsem stručný popis v pdf. Pokud to někomu nebude stačit, vytáhnu případně pár stran pro bližší přehled. Po dohodě s Adminem se věci objeví na stránkách.
Jinak info na micron135(zavináč)gmail.com. Pěkný den.

Zdravím všechny

Abych uspokojil dotazy k obsahu, vycucnul jsem nějaké stránky a dávám je do přílohy. Všimněte si prosím, že spousta příkladů v assembleru ve vyšších kapitolách, je ihned doplněna jejich verzí v C. Je to velmi vhodné pro programátory, kteří preferují assembler a zatím jen s "odporem" přičichli k jazyku C a utekli od něj. Já však doporučuji prostudovat obě varianty kódu, neboť spojením obou, to je jak assembleru i C dohromady to má tu pravou šťávu. Nehledě na to, jak zjistíte hlavně u výkonných 16ti a 32bitových procesorů, bez C se neobejdete, hlavně kvůli časové efektivitě výkonu programování (guru assembleru prominou, nemluvím o efektivitě kódu).

UkázkaStránek.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UkázkaStránek.pdf
 Velikost:  1.93 MB
 Staženo:  3218 krát

Popis.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Popis.pdf
 Velikost:  103.3 kB
 Staženo:  861 krát

Naposledy upravil PepinoCz dne 02 leden 2012, 20:08, celkově upraveno 2 krát.

elc
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 02 leden 2012, 17:19    Předmět: Citovat

To Pepino
Buď pochválená Tvoja záslužná činnosť. Mám vážny záujem o túto knihu.
Prajem všetkým čitateľom tohto fóra veľa zdravia a úspechov v Novom roku!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Martin
ATmega pouzivatel
ATmega pouzivatel

PříspěvekZaslal: 02 leden 2012, 17:49    Předmět: Citovat

Vyzera to velmi pekne, konecne nieco seriozne o PIC18. Uprimne blahozelam.

Dala by sa zverejnit cast:

"Srovnat PIC s mikrokontroléry, nabízenými jinými výrobci"

Nechcem vyvolavat flame, iba ma zaujimal pohlad z druhej strany.

Dakujem

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 02 leden 2012, 21:17    Předmět: Citovat

To Martin:

Tvůj dotaz, či poptávku vysvětlím jednoduše. Jedná se o porovnání technických možností řady PIC18F a 8051/52. Nečekej polemiku na téma, co je lepší. Takové téma já ani otvírat nechci, neboť je absolutně zbytečné a prosím všechny, aby ani nereagovali.

Martin
ATmega pouzivatel
ATmega pouzivatel

PříspěvekZaslal: 02 leden 2012, 22:04    Předmět: Citovat

Nechcel som nic otvarat. Smile
Uvedomujem si vsak, ze ako dlhorocny pouzivatel jednej rodiny MCU mozem byt trochu nekriticky k nejakym nedostatkom mojich mcu vzhladom na vlastnosti inych druhov mcu.

A naopak, o nejakych vyhodnych ficurach mne prakticky neznamej rady mcu (co na rozdiel od PIC16F rozhodne PIC18F je) nemusim mat ani tucha a bleskovy pohlad do ich datasheetu mi nemusi vyhody toho ci onoho hned ozrejmit.

Nie som zadubenec a rad sa poucim. A najlepsi je v tomto smere nazor tak povediac "z druheho brehu". Islo mi cisto o vzdelavaci proces. Pripadne ak mozes mi daj vediet cez sukromnu spravu. Nerad by som bol, aby to tu niekto zle pochopil. Smile

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 02 leden 2012, 23:48    Předmět: Citovat

Ahoj Martine

Nijak na Tebe neútočím a ani nemám v úmyslu Tě nějak poučovat. Jen jsem nechtěl startovat nesmyslnou diskusi. To už tu jednou bylo.
Já používám k práci různé šváby, včetně atmelů a nijak se jim nebráním, i když jsem dost na straně PIC. Ale to vyplývá z historie, kdy jsem začal s 8035, 48, 51 a pak se mi zalíbily PICky. Každý si něco vybere a pak je to hlavně jízda po kolejích s občasnou výhybkou. A v tom je pak zdroj, jak se zmiňuješ, té nekritičnosti. Faktem je, že řada PIC18F je oproti PIC16F hi-end se všemi výhodami, i pozůstatky některých nectností, které mají původ v zachování určité kompatibility, jak "zpětné, tak dopředné" - trochu to připomíná Microsoft a wokna.
Je přínosem, že se chceš poučit a vzdělávat. Přijdeš na to, že je dobré občas přeskočit na druhý břeh. Právě proto jsou tu tyhle nové publikace. Pro Atmely a řadu 51/52 je toho dost, už pro PIC16, i když jsou to spíš věci, připomínající datasheety. PIC18F jsou velmi dobrou volbou i proto, že mají rozšířenou sadu instrukcí a blízko k céčku. Pokud by jsi šel do vyšších řad, jako je PIC24, pak je to opět o nárůstu výkonu, ale zároveň o dalších nových možnostech. Také je velmi zajímavá jejich vazba k dsPIC s jejich brutálním výkonem.
Takhle by se o PICech dalo pokračovat ještě dlouho, ale stejně tak o jiných řadách procesorů, třeba právě těch, ke kterým inklinuješ Ty.
Já mám volbu jednoduchou. Dělám s tím, co je pro aplikaci výhodné a ne jestli je to PIC, ARM nebo Toshiba. Very Happy
Přeji pěkný večer.

Martin
ATmega pouzivatel
ATmega pouzivatel

PříspěvekZaslal: 02 leden 2012, 23:53    Předmět: Citovat

Diki a prajem vsetko dobre do noveho roku. Smile

Billy Bob Bean
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 05 únor 2012, 18:01    Předmět: Citovat

Novou knížku PIC18F jsem si pořídil. Sám sebe považuji za programátora začátečníka, profesionálně programuji PIC16 druhým až třetím rokem. Převážně řízení spínaných měničů, žádné vstupy od obsluhy, žádné displeje a podobné ptákoviny.
Kvůli nové aplikaci, vyžadující zásahy obsluhy, ovládání LCD a potřeby spoustu výpočtů kvůli čidlům, jsem šáhnul po PIC18F45K22.

Zkušenosti s PIC18 skoro žádné, takže mi programování moc nešlo a ne úplně všechno se dá okoukat z datasheetu.
Z knihy mám pochroupánou půlku z prvního dílu, Pepino to rozdělil na 2 bible, protože nejsou tak velké kroužky na vazbu. Jeden díl má něco přes 210 listů A4, skutečný macek.

Prvních pár kapitol je "osvěžujících paměť" hradla, architektury počítačů, jednočipů, krátký přehled jednočipů, pokec o PIC18.... používání různých instrukcí, aritmetika, logika, BCD, tabulky, adresování.... periferie. Je toho moc. Různý figle a podobně.
Při mém rychlém prolistování mi přijde, že je tam 50% ASM a 50% C.

Osobně nechápu jak jsem dotěď mohl žít bez nepřímého adresování přes FSR Very Happy , který u PIC 16 bylo těžce nepochopeno a u PIC 18 mi to přijde jako "krutě mocný nástroj".
Já jakožto pokročilý začátečník jsem naprosto nadšen.

Kniha má samosebou i svou stinnou stránku, co mě občas vytáčí. Jak se autor (původní anglicky mluvící) snaží něco vsugerovat neustálým opakováním, někdo jiný by si toho třeba nevšimnul.

PepinoCZ: Díky za tento počin, jen tak dál

Notík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 14 únor 2012, 16:16    Předmět: Citovat

Nevíte někdo mail na PepinoCZ? Objednal jsem si také překlad, zaplatil jsem, ale nic mi nepřišlo..

burizon
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 14 únor 2012, 21:46    Předmět: mail Citovat

Ak si prezrieš predchádzajúce príspevky, tak tá adresa je uvedená pár príspevkov pred tvojím

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Strana 6 z 9
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.