forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Překlad anglické literatury Microchip
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip

Petr
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 11 leden 2011, 22:38    Předmět: Citovat

Oni už zase posílají vzorky do ČR ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 11 leden 2011, 23:06    Předmět: Citovat

Pro usnadnění přechodu Ti možná pomůžu. Domlouvám si s Microchipem souhlas s překladem vybraných DS do češtiny. Jedno z nich je zaměřené na přechod z řady 16 na 18. Týká se to provozu oscilátoru, uložení dat v RAM, RETLW tabulek, interruptů, časování a periferie. Bude to trvat asi čtrnáct dní. Musím doložit ještě nějaké doklady.

Billy Bob Bean
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 12 leden 2011, 8:32    Předmět: Citovat

Petr: Jak je to se vzorkama nevím, bral jsem ty věci za hotový. Popravdě ani nevím jak z microchipu vymámit vzorky. Kdysi se mi to nějak povedlo, ale stejně jsem si zaplatil poštovný, poplatek za to, že na to musí šahat a VAT tj. cca něco přes 20 - 25 eur. Takže žádná výhra.

Pepino: Paráda, jen nevím jestli to stihneš Very Happy . Nový hračky tady budu mít v pátek, případně v pondělí Twisted Evil .

Mě hlavně začal tlačit výkon 16F řady, díky, podle mě hw, chybě v ECCP modulu mu nemůžu už zvedat taktovací kmitočet.

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 12 leden 2011, 10:14    Předmět: Citovat

Tak to máš pravdu, to se opravdu stihnout nedá. Vyřízení trvá cca 14 dní, pokud je od Microchipu zájem dát souhlas.

burizon
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 02 únor 2011, 23:20    Předmět: 18 PIC Citovat

Ahoj. Čo je nové? Mám ten preklad 18 PIC, už som aj začal študovať, ale pre nedostatok času som ho odložil. No musím priznať, že to bude pre mňa začiatočníka "tuhá káva". Je jasné, že tu nikto nebude nikoho za ručičku vodiť, ale pre začiatočníkov by som si predstavoval niečo iné. A vyzerá to ták, že príde ešte niečo zložitejšie.

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 10 únor 2011, 12:07    Předmět: Citovat

Zdravím Tě z Londýna. Jestli studovat rovnou osmnáctky nebo ne a co je pro někoho silná káva je diskutabilní. Podle mě se s nimi pracuje lépe i díky kvalitnější implementaci Céčka a rozšířené sadě instrukcí. Já pracuji na kvalitní publikaci, která se dá nazvat "kuchařkou na úrovni" a specializuje se na PIC18. Je to přesně to, co potřebuješ a co se Ti bude hodit ke Tvému hobby, či práci. Problém je jen můj čas. Nicméně mám asi 400 stran textu, obrázků a tabulek a došpikované příklady. Jsem v polovině. Vzal jsem si k srdci připomínky fóra a bude to dle představ i po stránce konečné úpravy. Protože jsem u autorů narazil na některé chyby a tyto jsou i datových listech Microchipu, je trochu problém to uvést na pravou míru. Věci řeším přímo s výrobcem a proto to tak trvá. Požadavkové listy Microchip řeší většinou do dvou týdnů. Já bych se na to sice mohl vykašlat a zmastit to dle předlohy, ale to by mě nebavilo, když o těch chybách vím.
Navíc vzhledem k firemním požadavkům teď ještě řeším věci okolo PIC24FJ128GA010, což má teď plnou prioritu. Na druhou stranu, když se podíváte do datasheetu, čeho se to týká, tak do konce března tu bude špičková čestá publikace a nejedná se o překlad datasheetu!

Petr
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 10 březen 2011, 11:18    Předmět: Citovat

Chci se zeptat, kdy bude hotový překlad té druhé nabízené knihy.
Nějak to utichlo...

administrator
hlavní administrátor
hlavní administrátor

PříspěvekZaslal: 10 březen 2011, 11:46    Předmět: Citovat

PepinoCz na překladu pracuje. Publikace je velmi obsáhlá, takže to bude ještě nějakou dobu trvat.

You can do everything in assembler, but no one wants to program in assembler anymore.
... Yukihiro Matsumoto

Rudolf Vesely on LinkedIn
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 23 duben 2011, 17:26    Předmět: Citovat

Zdravím momentálně z ČR všechny příznivce Microchipu. Omlouvám se za dlouhou odmlku, ale byl jsem v jednom kouři. Přesto mohu s potěšením deklarovat, že se narodila publikace se zaměřením výhradně na řadu PIC24 v českém jazyce. Počítám, že do 10.5. bude hotová, včetně CD s dokumentací a množstvím demonstračních příkladů. Myslím, že po zkušenostech s touto řadou už asi nebudu chtít dělat s ničím jiným a vřele doporučuji všem, kdo začínají, aby naskočili rovnou do tohoto rychlíku. Možnosti a výkon jsou opravdu velmi přesvědčující.

Billy Bob Bean
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 25 duben 2011, 0:06    Předmět: Citovat

Bude zase nějaká ukázka?
Nějakej popis zhruba o co všechno tam půjde?

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 25 duben 2011, 20:40    Předmět: Citovat

Zdravím.
Velmi stručnou odpověď by jsi měl nalézt v příloze. Trochu širší popis bude po kompletním dokončení.

Prehled.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Prehled.pdf
 Velikost:  30.2 kB
 Staženo:  424 krát

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 13 květen 2011, 17:36    Předmět: Citovat

Zdravím všechny příznivce i odpůrce PIC. Nová česká publikace pro PIC24 je na světě a kompletní. Pokud je zájem, na emailu micron135 (zavináč) gmail.com poskytnu veškeré informace. Hezký den všem.

Intro.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Intro.pdf
 Velikost:  43.35 kB
 Staženo:  672 krát

VecnyStudent
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 03 červen 2011, 18:43    Předmět: Citovat

Ta publikace je skvělá, kdyby bylo ještě něco dalšího, ozvi se mi, beru hned. Mám ale jeden dotaz. V kapitole k televiznímu signálu je bohužel pouze americká televizní norma. Je možné to přizpůsobit na evropskou PAL? Dík za odpověď.

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 03 červen 2011, 21:02    Předmět: Citovat

Ahoj VecnyStudente

Dík za pochvalu.
K Tvé otázce. Ve změně amerických TV norem na evropské není složitý problém. Jedná se především o úpravu synchronizačních impulsů. Vím, že jsem se s tím svého času zabýval. Určitě to někde vyhledám a pošlu Ti to. Jen mi dej trochu času. Tu publikaci jsi prolistoval nebo jsi proletěl až tak daleko? Ptám se protože v části, na kterou se ptáš jsou komplexní a složité projekty. Ale pokud znáš Céčko a architekturu PIC, tak asi nemáš problém.
Napiš mi na micron135.
Hodně zábavy.

Mimochodem, Tvůj nick je velice trefný Very Happy Very Happy

PepinoCz
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 08 červen 2011, 14:35    Předmět: Citovat

Ahoj
Našel jsem to, prostuduj si hlavně časování. Posílám Ti přes edisk nějakou literaturu k televiznímu signálu ve všech normách. Sice je to v angličtině, ale obrázky jsou velmi vypovídající. Z časových průběhů je to srozumitelné. Nevšímej si barevných burstů. Ostatní je v pohodě. Mnoho úspěchů.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Strana 4 z 9
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.