Jak upravit sériový programátor, aby fungoval na NB?

Zdravím.

Mám postavený tento programátor belza.cz/digital/jdm.htm a na notebooku mi nefunguje (na stolním počítači jede bez problému). Potřebuji prostě tento programátor mobilně používat.
Určitě to bude napětím Vpp na MCLR, protože tam je jenom něco méně než 12V (žádných 13). Proto se ptám, nevíte někdo jak to jednoduše upravit. Tahám sebou akumulátor 12V, tak by se dalo využít toto napětí, ale kupovat si nějaký šváb, co vynásobí napětí 12 na 24 a pak to nějak snižovat, stabilizovat a připojovat na MCLR, mi připadá složité. Nezná někdo nějaké jednoduché řešení?
Děkuji

Jednoduchá úprava bude asi problém, jelikož JDM programátor “vytváří” napětí 13V tak, že napětí Vpp na MCLR není vztaženo k zemi ale k -5V. Z toho důvodu stačí, aby sériový port měl 8V. K dalšímu zvyšování už není prostor.

Pro DC-DC měniče nevidím důvod, zbytečně by ti prodražili takto levný programátor. Dal by se využít ten 12V akumulátor. Budeš tam ale muset zapojit aktivní součástky (tranzistory), tak nevím, jestli to zapadá do té jednoduché úpravy, o kterou máš zájem.