Vypocet celkoveho odebraneho proudu z autobaterky

Mam zarizeni, ktere napajim z autobaterie a potrebuji spocitat kolik proudu jsem jiz spotreboval. Dane zarizeni ovlada vyhrivani pro astronomicky dalekohled a to cele je rizene PICem 18F4620 a na LCD zobrazuji potrebne udaje a to vcetne udaju o aktualnim odberu proudu. No a dalsi udaj ma prave zobrazit kolik produ jsem jiz spotreboval za urcity cas. Hledal jsem vzorecky pro vypocet pres google, ale nenasel jsem nic co by mi pomohlo muj problem vyresit. Poradi mi , prosim, nekdo jak to spocitat ? Aktualni hodnotu odebiraneho proudu muzu treba logoval kazdou 1sekundu a ukladat do eeprom pokud by bylo potreba.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

Do registru každou 1sec přičti aktuální hodnotu proudu, součet v registru vyděl číslem 3600 a zobraz na LCD, registr s přičítanou hodnotou se po výpočtu nesmí změnit.

A proc se registr s pricitanou hodnotu nesmi zmenit po vypoctu ?
Mam predstavu ze zapnu mereni odberu a kazdou sekundu a v registru pricitam namerenou hodnotu. Pak se rozhodnu ze zobrazim vypocitanou hodnotu, tak zmacknu talcitko, provedu vypocet a cislo zobrazim na LCD. Mereni prubezne pokracuje dale a stale prece musim pripocitavat do toho registru namerenou hodnotu v jednosekundovem intervalu a az se rozhodnu ze zase zobrazim hodnotu, provedu vypocet a vypoctene cislo zobrazim na LCD.
Nebo jsem to spatne pochopil proc uz po vypoctu nesmim prictanou hodnotu zmenit ?
Kazdopadne diky za vzorecek na vypocet. Ja to tusil ze to tak nejak asi bude, ale lepsi je se zeptat at ma clovek jistotu.

Já to asi špatně napsal, myslel jsem to tak, aby sis výpočet neuložil do přičítaného registru.
Registr s přičítanou hodnotou proudu se samozřejmě stále v jednovteřinovém intervalu aktualizuje, vynuluješ ho, až když nabiješ aku.