Jaká je velikost proudu tekoucího do vstupního pinu AVR?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak určit velikost odporu pro zmenšení napětí na pinu MCU?

příklad: mám napětí třeba 10V a potřebuji ho snížit na napětí 3V které přivedu na vstupní pin MCU. Počítal bych to podle vzorce R=U/I , ale nějak nevím jaký při výpočtu použít proud? Jaký proud bude odporem do pinu protékat?

používám MCU ATtiny24V a v datasheetu jsem žádnou konkrétní hodnotu nenašel. Předem děkuji za odpověď.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "proud vstupního pinu"

Vstupní pin má velkou impedanci, chová se skoro jako kdyby nebyl nikam připojen. Tečou jím jen zbytkové proudy výstupních tranzistorů a pouzdra v řádech nA. Těmi nemá smysl se zabývat. Pokud potřebuješ snížit napětí z 10V na 3V, použij napěťový dělič nebo převodník úrovní.

Ten pin je vstup komparatoru, ADC nebo jde o logický vstup? Jak velké napětí má tvořit hranici mezi log. 0 a 1?
Proud pinem je řádově jednotky uA, pokud se napětí pohybuje mezi GND a VCC. Jink se otvírají ochranné diody a pak může dosahovat od jedn. mA až po stovky mA (pouze krátkodobě).

Aha, takže to by mohlo odpovidat nějakým těm svodovým proudům, nebo jak je to v datasheetu pojmenované. Nějakou hodotu v řádech nA jsem tam pod podobným názvem v kapitolce parametry pinů našel. Jinak díky za odpověd.