PICKIT 3 - po upgrade přestal fungovat

Zdravím,
chtěl jsem začít programovat s PK3 na PC s WIN7, po spuštění MPLABu, mi byl nabídnutý uprage PK3, ten se podle výpisu v MPLABu nepovedl, svítili mi všechny 3 LED a MPLAB mi od té doby PK3 nedetekoval, diody svítili i když jsem PK3 odpojil a znovu připojil k PC.
Zkoušel jsem přeprogramovat procesor v PK3 pomocí PK2 a hex souborů, které jsou pro PK3 přiloženy v MPLABu 8.56, ale pouze s tím výsledkem, že už mi svítí pouze LED POWER. Hex souborů je v MPLABu několik desítek, zkoušel jsem jich asi 6 … poradil by mi někdo? 8)

:arrow_right: administrator: přesunuto z “Microchip”

Ked som si skladal svoj samodomo PK3, tak som pouzil FW, co je v prilohe.
Bez zaruky, ale zas uz toho viac pokazit nemozes :wink:
pickit3FW.zip (120 KB)

Díky moc, už ho detekuju, ale zdá se, že si programuje kdy chce a jak chce… každopadně teď používám ve vývoji PK2, až bude potřeba PK3, tak ho otestuju pořádně a dám vědět… :slight_smile:

No neviem, mozes to nejak specifikovat?
PK3 pouzivam, spolu s ICD3 dost casto a nezda sa mi, ze by mal nejake taketo problemy…

Já jsem s ním taky neměl problémy, dokud mi “nezhavaroval”…
teď dělám na projektu, kde paralelně programuju 3 procesory najednou, PK2 s tím nemá problémy (předtím neměl ani PK3), teď mi PK3 naprogramoval jen 2 procesory, s tím že po programování ani neprovedl reset… zkoušel jsem to narychlo, beru, že je to nestadartní programování a možná jsem udělal někde chybu, ale na tohle mi zatím stačí PK2, až budu potřebovat PK3, zkusím ho ještě nějak poladit (přeprogramovat) … případně ho prohlásím za mrtvý :slight_smile:

PK3 sa da poskladat aj doma ? Mate niekto schemu prosim vas, uz davno som to hladal,ale nenasiel. dakujem.

Je to v PicKit3 User Guide, na microchipackom webe.

Wow, super, dakujem. Vyrabali ste ho uz niekto ? Mate k tomu aj DPS ?

Vyrabal som ho na univerzalnom plosaku, pre ten PIC v TQFP puzdre som pouzil samodomo redukciu pre raster 2,54mm, level convertory v SOT23 puzdre sli prispajkovat na unvierzalnu dosku zospodu, len bolo treba odfrezovat zopar policiek toho plosaku.
Bolo to dost pracne, vysledny produkt je podstatne vacsi ako original a suciastky tiez nie su zadarmo, celkovy vysledok prace je asi taky, ze to neodporucam robit :slight_smile:

Ak by sa niekto pytal, preco som to teda robil ja, tak preto, ze som chcel - nie preto, ze by som potreboval programator/debugger.

Nebyl by link? Dekuji.

VYRESENO: Jsem blbec to psal blbe.

To schéma je zbytečně “předimenzovaný” :slight_smile: Přemejšlim, že bych to taky spíchnul, ovšem patřičně zredukovaný. Ty 24’ picy jsou totiž přinejmenším zajímavý.
Měl bych ovšem tradiční problém slepice-vejce. Existuje něco v duchu download.php?id=1091 pro pic24/30? Nebo snad mají ty procesory nějaký bootloader z výroby?

z toho si nic nedělej, mě když Microsoft dálkově upgraduje MS Windows, tak tohe přesnatu fungovat celkem dost :slight_smile:

Neni lepsi , nez se to pokouset vyrobit, to za cenu clonu 30$ koupit?

… žádný PIC bootloader z výroby nemá, ale PIC32 má intergovanou boot flash a někde jsem četl, že časem, by ho měli prodávat i s nahraným bootloaderem, který umožní programování přes USB … momentálně si ho tam ale musíš nahrát sám…