Literatura

Nepozna niekto nejaku dobru literaturu, ktora by sa dala v pohode zohnat na slovensku pre PIC 16f628, alebo nejaky podobny?
Chcel by som aby tam bolo popisane od I/O cez EEPROM az po komparator. Cize vsetko, co by som mohol vyskusat na tomto PICku. Tiez nejake jednoduche programi pre pochopenie a nieco o znakovych displayoch a pracov s nimi. Za odpovede dakujem.

Ahoj
Když se podíváš na literaturu BEN do sekce mikrokontroléry PIC, tak tam určitě najdeš několik zajímavých knížek. Jestli se dají koupit nebo objednat i na Slovensko, to si už budeš muset zjistit sám.

Pokud vím, i na Slovensku vycházel časopis KTE. V něm byla výborná školka programování PIC16F84. Všechny příklady z této školky by fungovali i na tvé 627/8. Časopis je již zrušen, ale pořád se dají zakoupit CDčka se staršími čísly časopisů.

Jinak úplně nejlepší literatura, ke každému mikropočítač Microchip, je jeho DATASHEET :slight_smile:.

Chcel by som niekoho poprosit ci by sa mi nepozrel na stranku: anima.sk/vyhladaj.php?vypis= … _objcislo=
Je tam popisana kniha o PIC16F87X. Dalo by sa s toho naucit aj nieco pre PIC16F628? Je nejaky velky rozdiel medzi tymito mikroprocesormi? Pripadne mi poradte nejaku inu knihu. Za odpoved dakujem

Sice nemám s touto knihou vlastní zkušenost, ale řekl bych, že bude pro tebe dobrá. Výuka bude pravděpodobně orientovaná na PIC16F877A s tím, že bude řečeno, co není nebo nemůžete být použito v 873, 874, a 876. 16F877A je nejvybavenější a “nejchytřejší” model řady 16F. Osobně bych ti doporučil se učit přímo s 877-kou a 627/8 použít v případě, že už doopravdy chceš něco sestrojit, na co by byla 877-ka příliš výkonná. Pokud budeš chtít používat programy pro 877-ku na 627/8, nezapomeň, že nemusí mít vždy stejnou konfiguraci.

Tak, obiednal som si tu knizku. Potom sa ozvem ci je dobra. :smiley:

Obiednal som si 2 knihy. Mikrokontroléry PIC16F87X - tu budem mat az pod stromcek :smiley:
Druhu uz mam teraz a je to: Praktické použití procesorov PIC. Je to kniha kde je popisany princip cinnosti a programovanie procesorov. Vsetko je to ukoncene stavbou digitalnych hodin a podrobne popisany program pre 16f84. Na konci knihy je nieco aj o 12c508.
Mne to pripada ze pre zaciatocnikov je to trocha zlozite, ale nieco uz som pochytil.
Ja programujem pre 16f628. Dost casto prepisujem program vo FLASHi. Kolko krat sa da preprogramovat?

Pokud si dobře vzpomínám, tak výrobce uvádí 1000 přepisů. Reálné číslo je ale podstatně vyšší. Běžným přeprogramováváním nemáš téměř šanci mikropočítač “oddělat”.
Dělal jsem programy, které zapisují do programové paměti (samy si přepisuji program) a i po dlouhodobé činnosti se s mikropočítačem nic nestalo.