forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Problematický nákup v GM Electronic, arogance prodavače
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Ostatní

Anonymní

PříspěvekZaslal: 31 červenec 2010, 15:22    Předmět: Problematický nákup v GM Electronic, arogance prodavače Citovat

Ahoj všem. Nedá mi to, abych si tady neulevil: Ochota a fungování některých prodejců elektrosoučástek je tu všeobecně známo (hlavně těch, co mají "cosi se slonem"), nicméně včerejší nákup u tohoto prodejce mnou hluboce otřásl, toto jsem opravdu nečekal. Ve zkratce:

1) Nákup za 40,- Kč drobností - konektory, lišty apod. Ze čtyř položek dvě špatně, a to "prodavač" (uhrovitý mladíček, odhadem tak 18, brigáda) dostal do ruky lístek přímo s jejich katalogovými čísly, samozřejmě čitelný (tištěný nebyl, to bych kecal).

2) Obvinění prodavačem, že "to mám špatně", přitom chybu udělal on (z 832-xxx udělal 800-xxx). V jeho věku docela zarážející "slepota"

3) asi dvacetiminutová anabáze s hledáním správné součástky. Byl jsem neodbytný, protože jsem ji opravdu potřeboval. Kyselé ksichty, náznaky arogance, snaha "odbýt" a "zbavit se" zákazníka. Ochota = nula.

4) Na odchodu po "zdárném" nákupu už neskrývaná arogance. Na vrácení rozdílu 4,- Kč, vzniklého naúčtováním nesprávné a dražší součástky jsem ani netrval, nicméně přesto to bylo okomentováno ("no, ty čtyři koruny..."), rozloučení se silným akcentem pohrdání

V dnešní době fungující konkurence je to opravdu s podivem. Prodejce by měl dbát především na své (dobré?) jméno. Nejde ani tak o 40,- Kč, ale spíš o to, jestli přijdu i příště (třeba i se dvěma tisíci, že...), ale jak je vidět, některým to pořád nedochází. To je vlastně i důvod, proč to sem píšu (jiný způsob obrany v podstatě stejně nemáme), tak třeba toto varování ušetří ostatním něco nervů.

Přeji všem příjemný víkend, a slony už asi jedině v ZOO. P.O

Arrow administrator: přesunuto z "Off – topic"

Arrow administrator: přejmenováno z "Povzdech"

Martin
ATmega pouzivatel
ATmega pouzivatel

PříspěvekZaslal: 31 červenec 2010, 16:01    Předmět: Citovat

Asi preto som presiel na nakup v internetovych obchodoch. A este mi to dovezu do 24h priamo pod nos. Je pravda, ze o to "postovne" je to drahsie, ale ten klu, cas a nervy a velakrat lepsie ceny ako v kamennych obchodoch. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Longin
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 31 červenec 2010, 16:15    Předmět: Citovat

No... prodávat v kamenném obchodě je podle mě nehoraznej opruz. Hledat titěrné součástky, zabalovat to, třídit a nakonec za to zákazník vysolí jenom 30 kč.

Zmíněný případ spíš opravdu souvisí spíš s tím arogantním obchodníkem, ale já být na jeho místě, tak taky v dobré náladě nejsem.

Maloobchody součástek by si měli zařídit webové stránky, kde by byla možnost dopředu si objednat balíček a pak si ho vyzvednout. Odstraní se tak fronty a šetří to nervy.

MiloPS3
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 31 červenec 2010, 18:29    Předmět: Citovat

U vyse zminenyho obchodu nenakupuji po prvi (v Plzni), zatim si nemuzu stezovat, jak osobne tak e-shop, osobne jenkdyz mam cestu do plzne, zatim vse v pohode, sice osobne je to fakt voprus cekat nez si pred vamy nekdo koupi 20 soucastek po 1ks, jako prodavac taky bych s toho nebyl nadsenej, tusim ze slon ma objednavku pres net s vyzvednutim osobne ,

Anonymní

PříspěvekZaslal: 31 červenec 2010, 23:40    Předmět: Citovat

Adolfik: Vcelku chápu, že to asi není zrovna dvakrát výhra, ale zase na druhou stranu když někde nastoupím jako prodavač součástek, tak bych vcelku očekával, že budu prodávat součástky, ne?

MilosPS3: Tak jestli mají takovou službu, proč o ní zákazníky dostatečně neinformují? I když mě osobně je stejně nanic, protože to mám do Brna 60km, a když tam jedu, tak je to téměř vždy nárazovka, takže si sotva stíhám napsat na lístek, co chci. Co se týče počtu položek, u dvaceti bych se ani nedivil, ale čtyři by snad zvládnout mohli, ne?

Jinak podobnou zkušenost mám i z Florence, tam mi kdysi prodali dražší "neáčkové" PIC16F876 a 877, a to i přesto, že "A" skladem měli a já o ně výslovně žádal. Xichty "házeli" dost podobný, jestli je obtěžuje zákazník, kterej chce něco koupit, tak mi to přijde dost divný (podotýkám, že se chovám vždy slušně, taky jsem kdysi prodával, takže vím, co to obnáší... tím spíš se divím).

Takže se nejvíc kloním k názoru Martina - objednávky už jedině přes net. Sice je to dražší a déle to trvá, ale aspoň nevidím ty grimasy toho člověka, co to vychystává.

Takovej dotaz, má tu někdo zkušenosti s Farnellem? Mají stránky česky a už i ceny v Kč, poštovný je prej vždy 5€ (nějakých 125,- Kč asi), tak jestli někdo neví, jak je to doopravdy... jestli to funguje, jak rychle apod....? Jde to dobírkou domů a platit při převzetí v Kč?

administrator
hlavní administrátor
hlavní administrátor

PříspěvekZaslal: 31 červenec 2010, 23:52    Předmět: Citovat

Pánové, nemám vůbec nic proti oprávněné kritice, není nutné se obávat vymazání příspěvku a není nutné psát anonymně (vím, kdo to psal). Označení "cosi se slonem" ne každý pochopí, nazývejme věci pravými jmény:

GM Electronic, spol. s r.o.
Kratochvílova 1748/4, 16200 Praha 6
IČ: 00549274
DIČ: CZ00549274
Web: http://www.gme.cz/

Na které z poboček jsi zažil zmíněnou zkušenost (klidně odepiš jako přihlášený, ale samozřejmě na tom netrvám)? Je jich pět:
- Thámova 147/15, 18600 Praha-Karlín
- Koliště 1910/9, 60200 Brno-Černá Pole
- 28. října 852/254, 70900 Ostrava-Mariánské Hory
- Korandova 4, 30100 Plzeň-Jižní Předměstí
- Nám. Přerovského povstání 2803/1, 75002 Přerov I-Město

Edit: Nechytil jsem poslední příspěvek, odpověď je tedy Brno...

You can do everything in assembler, but no one wants to program in assembler anymore.
... Yukihiro Matsumoto

Rudolf Vesely on LinkedIn
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Longin
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 01 srpen 2010, 9:37    Předmět: Citovat

s farnellem má moc dobré zkušenosti (týče se skladu a dopravy) můj známý. Taky odtamtud něco mám.

Anonymní

PříspěvekZaslal: 01 srpen 2010, 9:46    Předmět: Citovat

Admin: Nepíšu anonymně, hned v prvním příspěvku jsem se podepsal, takže každý ví, kdo to píše... Wink P.O (neboli "pokus.omyl", ti kdo sem chodí pravidelně, jistě vědí)

K tomu Farnellu - vím, že jsou dobří, proto se na ně ptám, zajímalo mě ale konkrétně, jak to funguje, tzn: jestli můžu platit v kačkách při převzetí zásilky, nebo jestli je nutno zasílat něco někam předem....?

MiloPS3
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 01 srpen 2010, 10:14    Předmět: Citovat

jeste se vratim k te objednavce od GME
citace:
Osobní odběr zboží na prodejně:
Pokud má zákazník bydliště v blízkosti některé z našich poboček, nebo se mu tento způsob jeví jako výhodný, má možnost zvolit osobní odběr předem připraveného zboží na prodejně. Tento způsob je obzvlášť výhodný pro větší zakázky o větším počtu položek. Důležitou podmínkou pro osobní odběr je, že objednávka musí svou hodnotou přesáhnout částku 200,- Kč vč. DPH a/nebo musí obsahovat 20 a více druhů položek (nikoliv kusů). Tyto limity byly pečlivě zváženy. Menší počty položek je jednodušší a operativnější prodávat přímo „přes pult“, bez předchozí přípravy. Naopak, velké seznamy při prodeji „přes pult“ způsobují velké fronty a tím i jistou nervozitu čekajících zákazníků, kteří přišli po vás. Tímto způsobem si zákazník může objednat i chemické přípravky, které poštou posílat nelze.
sice urcita omezeni ale maj

co se tyce farnella tam sem zatim nic neobjednaval, pro me nic lakavyho, PICy z rady >18 nemaj moc na vyber

administrator
hlavní administrátor
hlavní administrátor

PříspěvekZaslal: 03 srpen 2010, 0:06    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
... P.O ...

Skončil jsem u slova ZOO Wink. Děkuji za upozornění.

You can do everything in assembler, but no one wants to program in assembler anymore.
... Yukihiro Matsumoto

Rudolf Vesely on LinkedIn
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Henry
Častý přispěvatel
Častý přispěvatel

PříspěvekZaslal: 03 srpen 2010, 0:45    Předmět: Citovat

U Farnellu jsem nakupoval naposledy na jaře a to bylo ještě za libry.
Vždy jsem zaplatil kartou - je to nejjednodušší, zásilka došla vždy druhý den UPSkou.
Ceny mají vyšší, ale zase se tam dají skladem najít exoty, co nikde jinde nejsou...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

vlk_m
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 03 srpen 2010, 21:39    Předmět: Citovat

Osobne nakupuju v Karline. Obvykle objednam v eshopu a pak si jen dojdu vyzvednout. Tam byva vcelku mila pani/slecna.
Kdyz to specha, tak u pultu, vzdycky presne objednaci cislo xxx-xxx. Obsluha bud pohodova, nebo neutralni. Nevrlla zatim nikdy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

DragonSoul
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 05 srpen 2010, 21:46    Předmět: Citovat

Osobne taky nakupuji v Karline, proste sestavim objednavku a smeju se tem v rade, co jeste studuji katalog a preslapuji v rade, zatimco pet chudaku za pokladnou kmitaji, protoze samozrejme nemaji ty soucastky na jedne hromade.
Slecna mluvici slovensky je mi sympaticka, dokonce si uz pamatuje moje jmeno.
Je pravda, ze jsem tam byl s nekolika reklamacema, ale temer vsechny krome jednoho Dragona vyrizeny na pockani bud vracenim penez, nebo vymenou kus za kus.

Billy Bob Bean
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 06 srpen 2010, 7:01    Předmět: Citovat

Já chodím nakupovat do GM v Brně. Většinou když potřebujem v práci nějaký exoty, který se zapomněly odbjednat přes velkoobchod.

Nejvíc mě se-e, člověk tam jde udělat kšeft za 15 stovek, platí dvoulitrem a oni snad v kteroukoli denní dobu nemají na vrácení.

Na hňupa prodavače už mám taktiku. Začnu si vymrčovat nějakých 6 a více hodnot odporů z e12, každá hodnota minimálně po 50 kusech a arogantní přístup se rázem změní na absolutní zoufalost, prodavač ti ve výsledku děkuje za nákup s pokorou.

P.O
Anonymní

PříspěvekZaslal: 13 srpen 2010, 14:54    Předmět: Citovat

Ahoj, jen doplním k tomu Farnellu - dnes vyšel na MCU článek k tématu. Plyne z něj, že platit lze nejen kartou, ale též převodem z účtu (mnou preferovaná varianta) - na účet Farnell, vedený v ČR u České Spořitelny (CZK účet; mají i EUR účet, viz kontakty). Jinak přečtěte si i diskusi po článkem, zajímavá (pro GM poměrně nelichotivá).

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další

Strana 1 z 2
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.