Připojení dvou počítačů k jedněm reprobednám, šum / pískání

Ahoj,
psal jsem na jedno počítačové fórum, ale odpovědi na můj dotaz byly prazvláštní. Říkám si, že zde, v ráji elektrotechniků, by to mělo být lepší :wink:

Na stole mi leží PC, které je připojeno k reprobednám. Často na stůl dávám i notebook, který taktéž připojuji k reprobednám. Připojování notebooku k reproduktorům je značně zdlouhavé - musím odpojit repráky od osobního počítače a dát je do notebooku a pak je zase zpátky připojovat k PCčku. Řekl jsem si, že si to usnadním tak, že mi na stole bude jednoduše ležet kabel, který kdykoliv připojím k notebooku a budou hrát bedny.

Vyrazil jsem tedy na nákup a koupil jsem v GES-ELECTRONICS kabel AVK 600R (audiokabel 1x3,5 stereo JACK samec / 2x3,5 stereo JACK samice), který se pravděpodobně používá k připojení jednoho audio výstupu na více beden a JACK propojovací kabel AVK 4015 (2m dlouhý audiokabel 1x3,5 stereo JACK samec / 1x3,5 JACK stereo JACK samec).

AVK 600R jsem dal JACK samcem do PC, první JACK samici jsem připojil k reprobednám a do druhé jsem dal 2m dlouhý propojovací kabel AVK 4015, který připojuji k notebooku. Když nemám připojený notebook, tak PC hraje. Pokud notebook připojím, tak hraje i notebook. Naprosto skvělé je mixování, kdy je možné na jednom počítači mít puštěnou hudbu a na druhém počítačovou hru - hudba hraje, z počítačové hry jsou slyšet výstřely.

Jediný problém je, že jakmile připojím notebook, tak začnou bedny slabě pískat / šumět. Když není notebook připojený, tak je všechno v pořádku, ale po jeho připojení nastane problém… Prosím, poradil by mi někdo, jak tento problém vyřešit? Lze sestrojit nějaké jednoduché elektronické zapojení, kterým se problém vyřeší? S pájením nemám problém.

Děkuji,
Luboš Pavelek
audiokabel_1x3,5_jack_male-2x3,5_jack_female.jpg
audiokabel_1x3,5_jack_male-1x3,5_jack_male.jpg

Ještě že ty zařízení dělaj blbuvzdorný :slight_smile: Nemůžeš přeci do sebe pustit 2 zdroje signálu natvrdo bez jakéhokoli přizpůsobení a čekat, že to bude dělat co si představuješ. Kdyby výstupní zesilovače neměly všelijaké výkonové a proudové omezení, tak už bys dávno nehrál. Je to něco na způsob hřebíku v zásuvce.

Mimochodem - nešumí a nepíská to i se samotným ntb bez pc?
Pro začátek zem všech kabelů propoj, oba zroje signálu sveď do samice jacku přes podpory. Odpory by měly být větší než 32Ohm, ale zas né zbytečně moc.
Jelikož jsou země všech zařízení spojené, bylo by vhodné to napájet ze stejné fáze (zásuvky) pro omezení případného brumu. Ikdyž je všechno galvanicky odělené, něco by se tam mohlo nakmitat přes parazitní kapacity transformátorů a podobně.

Jednoduchym ale ucinnym riesenim je spravit si skatulku s dvoma trojpinovymi vstupmi (L,P,GND) a jednym trojpinovym vystupom.
Kup si dvojpolohovy trojprvkovy prepinac a prepinaj si medzi tymito dvoma vstupmi.

Napriklad s takymto prepinacom

gme.cz/cz/p-ds3-p631-015.html

si mozes skatulku spavit so styrmi vstupmi. Prepinaj aj GND a budes mat istotu uplneho oddelenia moznych zdrojov hluku.