Oprava vysavače Dirt Devil 2200W, vysoké otáčky a přehřívání

Zdravím,

mám porouchaný vysavač, je to dirt devil 2200W. Při zapnutí dochazí k postupnému nárustu otáček, pak drzi, myslim ze na hodne velkych otackach, nikdy pred tim tak moc nerval. Po té se s nejvetsi pravdepodobnosti přehřeje a vypne. Díval jsem se na elektroniku, vymenil jsem triak a problem je porad stejny. Je zde nejaky integrovany obvod SONIX 501B-8P dale je na něm 077QPSD001. Hledal jsem na netu a jedine co jsem nasel byly nejake cinske datasheety tak ani nevim jestli to bylo k tomu. Chci se zeptat zdali s tim nema nekdo nejakou zkusenost a zdali by se treba k tomuto obvodu dala u nas sehnat nejaka nahrada.
Ono na druhou stranu ani nevim jestli je to tim. Jeste me napadlo jestli treba nemuze byt neco s motorem a moje snaha je tim uplne zbytecna.

Moc diky za odpovedi.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Oprava vysavače"

Překlad pana googla hovoří o jakémsi 8bitu. Kdyby odešel triak, mohl ho vzít s sebou. Byl ten původní určitě K.O.?

Možná by se hodilo nějaké info o konkrétním typu, fotka ovládání a dps regulace a podobně. Pokud by šlo jen o primitivní regulaci výkonu bez nějakých dalších fičurek, nakreslil bych ti její zapojení podle jiného mrtvého stroje (tam odešel motor). Je tam snad jen triak, diak, odpor, kondik a potencák na nastavení výkonu.

S tím triakem si nejsem tak zcela jisty jestli odesel, ale jelikoz jsem mel jeden doma tak jsem to zkusil vymenit. Odpoledne to nafotim a dam sem.

Zatim dik.

nema to nejaku spetnu vezbu… pre regulaciu otacok ? sice u vysuvaca zbytocne…ale co ked. Namixeri som riesil nieco podobne…po zapnuti vyleteli otacky a potom sa vypol… bola vasdna cievocka co snimala impulzi a posielalad o uP.

Ahoj,

mám doma Dirt devil Cavalier a přestal se mi točit rotor na hlavici. Měřil jsem proud na svorkách a žádný tan nejde. Není vevnitř nějaká pojistka? Jak se dostanu dovnitř toho vysavače. Odšrouboval jsem všechny šroubky, všechno vyndal a pořád to za něco drží.
Díky moc předem

M.