IR měřič vzdálenosti (GP2Y0A02 vs GP2Y0D810Z0F)

Dobrý den,
protože můj počin už začíná mít potřebu měřit vzdálenost od překážek, rozmýšlím jaké měření vzdálenosti zvolit. Jako první možnost mě napadlo použít senzor od firmy Sharp GP2Y0A21YK0F, kde je mi celkem jasné jak to funguje. Měřím analogové napětí na výstupu a to odpovídá, dle křivky v datasheetu, vzdálenosti od překážky.

Druhá možnost je koupit “D” řadu těchto senzorů (GP2D120CJ00F), kde jsem v Datasheetu našel jen nějakou hysterezní charakteristiku. Tyhle Dcka jsou digitální? Jak se na těchto senzorech měří vzdálenost. Cena těchto senzorů už není korunovou záležitostí a proto si chci udělat dobrý obrázek co je lepší případně jak se měří s tou “D” řadou. A tu pak nakoupit.

Děkuji předem za informace

Ještě abych dodal spolu s touhle IR variantou měření bude na detekci překážek použit ultrazvuk senzor. Pravděpodobně SRF02 který pokreje vzdálenější objekty než je v možnostech IR měřiče.

tak nevim jestli jsem to pochopil, nebo to chapu blbe. Ty digitáli funguji na principu meření LOG úrovně na výstupu, s tím že mám předem určený čas platnosti jednotlivých dílků vzdálenosti a podle počtu dílů s LOG0 počítám vzdálenost bez překážky? Tím pádem je max přesnost na délku jednoho měřeného úseku? Tj 5cm?