Jak používat konektory KONPC

Zdravím, jak se tohle

gme.cz/cz/elektronicke-souca … 19116.html

přidělává na dráty? V krámě mi řekli, že se to dělá nějakýma speciálníma kleštěma. Poradíte mi, prosím?

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika bez mikrokontrolérů, procesorů"

no konektorov je da mteda dost mohol si konkretnejsi typ napisat… Ja to riesim pajkovanim… najprv pruhnem trocha tu cast kde sa ma stlacit jadro vodica a to tak aby mi to po zapajkovani voslo do konektora…niekedy staci len troska stlacit aby sa z V stalo U a uz t otam voslo potom pocinujem vodic vlozim ho tam zapajkunem a zvysne dva pliesky zahnem pomocou plochych klesti abu to trocha drzalo…

jj neni nad presny odkaz, ale nazev staci
taky resim pajenim, pocinovat drat vlozit do pinu krapet zmacknout , pocinovat staci krapet, jinak se ti tam udela pekna koule cinu a nedas to do dutinky, pak domacknes ten zbytek a je to , dej si pozor at nezmrvis ten proti zoubek na tom pinu ten ti to drzi v dutince , jinak se na to pouzivaj kleste ale to je o cene

Ideální je mít správné krimpovací kleště. Pokud je nemáš, tak stačí obyčejné špičaté kleště a trochu cviku. Pájením nikdy nic nezkazíš, ale šetři s cínem, protože jednotlivé piny musejí jít do černého pouzdra naprosto volně tak, aby v krajní poloze bylo slyšet cvaknutí pouzdra.
spicate-kleste.jpg
konpc-spk-konektor.jpg
konpc-spk-piny.jpg

Já si uštípnu ty dvě křidýlka, který se mají ohýbat, a připájím pocínovaný drát, vždycky když jich dělám 20, 30 na jednou tak si slibuju, že si koupím ty kleště za asi 800,- z GME, ale pak se na to samozřejmě vždycky vykašlu:)