Zdroj pre AD prevod na dvoch miestach

Prosim vas, dosli mi napady. Ako by ste riesili zapojenie dvoch potenciometrov na jeden port, tak aby sa dalo hardwareovo menit ze ktory potenciometer je ten “aktivny” ?
Hardwareovo myslim ze nie ako kod programu a pokial sa to da bez rele, lebo relatko viem dat aj ja :slight_smile:
Moznost pouzit iny port pre ten druhy prevod som tiez zvazil, ale zatia to nechem takto riesit.
Mate nejake napady ?

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

Záleží co si představuješ pod “hardwareovo menit”.
Co třeba analogový mx?
focus.ti.com/docs/prod/folders/p … 24157.html

Velmi uzasna suciastka. Problemik, ze operuje len do 3V nejako. Inak to funguje ako tak elektronicke trafo, nie ? Velmi sa mi to paci, prvy krat som to videl :slight_smile: Dobre chapem ze pod napatim na IN1 su spojene piny NC1 a COM1 a bez napajania su spojene NO1 a COM1 ?
A nie, nerobim mixpult, ale stmievac lampy, a chcem aby to bolo ovladatelne z dvoch miest, pricom z ooch miest sa bude dat urcit tlacitkom, ze ktore miesto ovlada.
Hardwareovo znamena, ze hociakym inym sposobom, len nie prepisovainm kodu v procesore.

Ona to není mechanická součástka. Je to klasický IO, potřebuje tedy pro svoji činnost napájení. Piny INx jsou řídicí, přivádí se na ně tedy logická hodnota 0/1 s úrovněmi dle napájení a požadavků obvodu. Nikoli tedy “pod napětím” nebo “bez napájení” :slight_smile:.
Na první straně ds je “function table”, která říká, že při 0 na IN jsou spojeny NC a COM, při 1 pak NO a COM.
Ty “přepínače” uvnitř jsou tvořeny tranzistory.

Oni jich vyrábějí víc druhů, určitě mezi nimi budou i typy na vyšší napájení.
focus.ti.com/paramsearch/docs/pa … STRY_PGE_T

Tím “analogový mx” jsem myslel právě tu součástku (mx = multiplexer), nepředpokládal jsem výrobu mixpultu :slight_smile:.

Mimochodem - ten procesor nemá více analogových vstupů? Že by sis jedním pinem určoval, na kterém se bude provádět A/D převod a potenciometry měl připojené trvale oba.

Ano ma, robim to s 88-mickou ta ich ma 8, ci kolo ale je mozne ze sa nakoniec bude pouzivat nejaky mensi procesor, takze preto chcem aj tuto variantu poriesit a nechcem aby to cvakalo :smiley: Nic to, idem zapojit dalsie 2 kanaly.

//5.7.2010
Funguje to vpoode na 2 + 2 kanaly tak ze su zapojene 4 porty. ostanem asi pri 88-micke.