Programátor pro STM32F107

Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti s programováním ARM procesorů od ST? Potřeboval bych poradit buď levný programátor a nebo lépe takový, který bych si mohl postavit. Dále jestli nevíte o vhodném softwaru na programování těchto procesorů. A ještě mě napadá máte někdo zkušenost s použitím OS na techto procesorech? lépe linux…

předem děkuju za odpovědi.

p.s. za případný odkaz na jiné stránky či fórum, které se touto problematikou zabývá budu rád

:arrow_right: administrator: přesunuto z "ARM"

Nemají náhodou z výroby bootloader? Třeba všechny cortexy NXP ho mají, takže stačí připojit uart/usb, nastavit před resetem správný piny a už to tam můžeš lejt. Některé texasy to mají také.

ST maju bootloader od prirodzenia. Navolenim prepojok je na to urceny jeden z UART-ov.
Soft je na webe zdarma. Hovorime o programovani nie o debugovani.

Skvela podpora ST-cka je v Prahe. Radi so vsetym poradia.

fajn, ale chtěl bych vás poprosit o nějaký odkaz na schéma zapojení, protože na internetu jsem našel několik různých a s programováním ARM zatím nemám zkušenosti, tak bych potřeboval pár rad do začátku… třeba konkrétní SW na programování, který se vám osvědčil… případně návod pro použití OS…

Zavolaj do ST v Prahe. Tam Ti daju vsetky odkazy a informacie.
Rozhodne sa tam dozvies viac ako tu, ak nevies pripojit COM na UART procesora.
Pre programovanie cez UART nepotrebujes ziadny programator. Staci MAX232.

Ale ako som uz pisal, za informaciami chod priamo k zdroju ST vPrahe je uplen skvele :slight_smile:

Mozno sa Ti moja odpoved bude zdat stroha, ale ver mi - sidlo ST v Prahe vie riesit vela problemov.

dík moc… ten tvůj předchozí příspěvek jsem tak úplně nepochopil… takže tak… ještě jednou dík, jdu volat.

ja nahravam ST procesory pomoci vlastniho bootloaderu. Nahravam je pres RS232. Je to jednoduche a jde to celkem rychle.

Zdravím
Potřebuji přesné údaje o kontaktu na tu firmu v Praze která má zastoupení jejich stánky telefonní kontakt díky

Nechapem otazku.

Aka firma ma mat koho zastupenie?

Pisal som ze je to priamo STmicroelectronics.

Tak poziadaj strycka googla a on Ti odpovie.

vloz don napriklad

stmicroelectronics prague

a kontakt ziskas coby dup vratane mapky :slight_smile:

Zdravím
Tak jsem tam volal a slečna nebo mladá paní mě odkázala na Tomáše Pokorného na jeho email tak jsem tam hned napsal ale je to už týden a nikdo se neozval tak nevím co si o tom mám myslet protože jsem nabil dojmu s tohoto vlákna že technická podpora je bez problémů. díky