Regulace podsviceni a kontrastu LCD 4x20 pomoci PICu

Ahoj,
prosim o radu/pomoc. K PICu mam pripojeny LCD 4x20 s radicem 44780. Regulaci podsviceni a kontrastu resim pomoci PWM z PICu (ovladani tlacitky). Co se tyce podsviceni, zde mi regulace funguje bez problemu v rozsahu 0-100%, ale co se tyce kontrastu, tak v urcitem nastaveni (rekneme tak vykon PWM je 30-100%) tak display problikava, jako kdyz byl videt efekt nataceni kamerou obrazovku z TV (takove to vykreslovani po radcich). Nevim jestli jsem se srozumitelne vyjadril, snad ano. Prosim, nema nekdo radu/zpusob jak elegantne ridit kontrast pomoci PWM ci jinak a to pomoci PICu ? Zkousel jsem na vystup z PICu dat odpor a kondenzator, to nepomohlo.
Standa

Ahoj.
Ja bych tam dal obycejne potenciometry, ale pokud to chces mit elektronicky na tlacitka tak PWM by melo fungovat, zkusil bych experimentovat s frekvenci generovani PWM. Nikdy jsem to ale pomoci PWM nezkousel, takze nevim, jestli nejaky prvek LCD neni nachylny na PWM ovladani kontrastu

Ja bych proste jen oddelil napajeni.

to DragonSoul: tu regulaci potrebuji mit pomoci tlacitek a ridit to PICem

to pokus.omyl: prpsim Te, jak to myslis, oddelit napajenim, to neco jako DC-DC menic aby LCD a PIC nebylo napajeno ze stejneho zdroje ?

na výstupu pwm musí být RC článek (dolní propusť), který vytvoří střední hodnotu. Výstupem pwm je obdélník, to NELZE připojit na analogový vstup přímo. Hodnoty součástek závisí na zátěži, frekvenci a požadovaném zvlnění.

Tim ze poustim “obdelnik” do LCD, muzu tim ten LCD display znicit ?

Ja to mam pripojene pes RC clen a “prokreslovani” radku se jiz nekona, stacilo zvysit rychlost PWM (snizit cas).

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Pokud nebude ten nefiltrovaný pwm výstup překračovat dovolené parametry displeje tak ho nezničíš. Na tom pinuse ale očekává analogová hodnota. Připojením pwm bez filtru neustále přepínáš kontrast mezi max a min. V závislosti na obnovovací frekvenci displeje a rychlosti pwm to pak vytváří nějakým způsobem modulovaný obraz.

Stejného efektu jako při zrychlení pwm bys dosáhl i zvýšením časové konstanty rc článku.