Maximální dílka vodiče při 1 Mhz SPI (AVR a teplotní čidlo)

Ahoj chtěl bych se zeptat jak dlouhý můžu mít kablík, který by měl na jednom konci teplotní čidlo komunikující po SPI při f=1MHz a na druhém konci AVR MCU?
popř. nějaký vzorec jestli na to existuje
díky

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "SPI teploměr"

Dlhy, celmi dlhy… az pokial Ti komunikacia nezlyha :slight_smile:

neskusal by som na 1MHz bez impedancneho prisposobenia vedenia (len sa nepytaj co to impedancne prisposobenie je, lebo to by samo o sebe vydalo na vela stran textu :slight_smile: ) na dlhsie ako 5cm.

Alebo zniz rychlost a pri 1kHz mozes ist i do 0.5-5 metrov. Vsetko to zavisi od okolnosti, kapacity kablika a hlavne mozneho rusenia z okolia. Uz len kvoli nemu by som dal do serie s SPI 100ohmove odpory. Rusenie je aj to ak mas na sebe “plasticku” koselu a vygenerujes staticky naboj, ktory Ty ani nezaregistrujes - ale MCU ano :slight_smile:

Potom bude zavisiet od parazitnej kapacity a od schopnosti budenia signalu MISO kam sa az dostanes.

No a velmi zavisi na co to potrebujes. Ak to chces predavat, tak si vsetko dobre osetri a kablik sprav skor kratsi ako dlhsi. Ak sa s tym chce hrat a nevadi Ti, ze vplyvom ESD moze nieco i odist, tak kasli na vsetky ochrany a kabel si natiahni tak dlhy, pokial Ti bude MCU so svabom komunikovat.

Myslim, ze tymto som zaroven dostatocne presne popisal parametre vzorca o ktory si mal zaujem :slight_smile: