Zkušenosti s ICD-2 header AC162050, lze ho sestrojit?

Dobrý den,

nemáte, prosím, někdo zkušenosti s používáním ICD-2 headeru pro PIC?

Konkrétně se mi jedná o typ AC162050 pro PIC12F675.

Potřeboval bych vědět, zda se jedná pouze o obyčejnou redukci z RJ konektoru na DIL patici se zavedenými signály pro ICD-2 programování nebo zda to obsahuje ještě něco jiného, o čem nevím.

Nechce se mi totiž kupovat header za 600,- Kč, když by to šlo vyřešit jedním malým plošným spojem s paticí.

Děkuji.

Vlasťa Vlček

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Header pro PIC12F675"

Ještě bych rád rozšířil předchozí dotaz o následující:

PIC12F675 podporuje ICSP programování a současně i režim ICD-2 (ten za předpokladu, že se použije header MICROCHIP AC162050).
Vzhledem k tomu, že používáme MICROCHIP ICD-2 (“puky” :slight_smile:, bylo by pro mne nejjednodušší použít header, pomocí něj odladit aplikaci a současně naprogramovat obvod.
Když se podívám na obrázek tohoto headeru, zdá se mi, že se jedná pouze o redukci mezi konektorem typu RJ a paticí DIL-8 s patřičným propojením signálů pro ICSP.

Moje otázky tedy zní:

  1. Je u ICD-2/ICD-3 použito “klasické” ICSP programování? Jsou tedy u PIC12F675 použity piny Vdd, Vss, GP3 (MCLR/Vpp), GP1 (CLK), GP0 (DATA I/O)?
    Jinými slovy - je ICD-2/ICD-3 založeno na kombinaci ladění na čipu pomocí vloženého pomocného kódu a standardní komunikaci ICSP?
  2. Pokud je tomu tak, mohu propojit ICD-2 (“puk”) s aplikací pouze přes ICSP a použít pro ladění MPLAB-IDE v režimu ICD-2 - samozřejmě za předpokladu, že použitý mikrořadič ICD-2 režim ladění na čipu podporuje?

Nejde mi ani tak o ušetření pár set korun za header, potřebuji to vyřešit co nejrychleji, protože jsem vázán určitým termínem.
Navíc pokud by to šlo vyřešit tak,jak uvádím v bodu 2, bylo by to jednoduché, univerzální a levné řešení.
A v neposlední řadě bych sám rád pochopil, jak to funguje :slight_smile:.

Děkuji.

Vl.

Nie je to take jednoduche.
Na doske je PIC, ktore ma jadro zhodne s 12F675, ale ma naviac na kremiku ICD modul (12F675 ho nema) a vyvedene piny z tohto modulu (12F675 ma len 8 vyvodov, urcit 3 z nich na debuggovanie by nebolo bohvieco). Tento PIC ma oznacenie PIC12F675-ICD a NEDA sa bezne kupit a ani sa neda nicim inym nahradit. Je to jednoducho specialny MCU urceny len na tieto ucely.
Ako si mozete vsimnut na tomto obrazku sk.farnell.com/jsp/displayProduc … ku=4300830 , PIC12F675-ICD nema len 8 vyvodov ako 12F675.
Takze v zasade mate pravdu, je to len plosny spoj s paticou a konektormi, ale to PIC nikde nezozeniete v kusovom mnozstve.

Díky za odpověď.

Já mám totiž tento problém: Na odladění programu pro PIC12F675 jsem použil HW emulátor MU-ALPHA od firmy ASIX. Naprogramovat jsem jej pak chtěl pomocí programátoru PRESTO (ASIX), který by jej měl podporovat. Bohužel se to nepovedlo, tento programátor má s tímto obvodem nějaký problém. Proto jsem uvažoval, zda bych (viz předchozí dotaz) mohl propojit jen za účelem naprogramování PICku přes ICSP a připojit ji k MICROCHIP ICD-2, který rovněž mám. Předpokládám, že ano, ale než zničím obvod, tak bych si to rád nechal někým zkušenějším potvrdit.

Vlasťa Vlček

Taky používám Presto a obvodů 12F675 jsem naprogramoval několik desítek kusů bez jediného problému.

Do háje, to je tak, když si někdo plete pojem s průjmem … :slight_smile:)

Použitý programátor nebyl PRESTO, ale PICQUICK!

Omlouvám se, už mi z toho trošku hrabe.

Vl.