Rozdíl mezi jednotkama lm a mcd

Zdravim. Chtěl bych se zeptat jakej je rozdíl mezi zmíněnejma jednotkama. Například mám LED pásek u kterýho je napsáno Světený tok: 280 lm a druhý LED pásek u kterého je napsáno Světelný tok: 520 mcd*. Který pásek by byl vidět lépe za deního světla? Předem dík za odpověď.*

ak tych 520mcd prepocitas na lumeny dozvies sa. Pointa je asi taka ze cim je vyzarovaci uhol diody mensi sustredenejsi paprsok tym ma viac candely. Lumen je tusim definovany ako osvetlena plocha v o vzdialenosti 1m. najdi si na nete. Ak chces osvetlovat plochy potrebujes velku vyzarovaci uhol z toho zakonite klesa svietivost v lumenoch. Napr ledka 2,3cd a uhlom 110st bude svietit lepsie ako 50cd s uhlom 15st. Bavime sa o osvetlenu plochy v nejakej vzialenoti napr 1m. Na druhej starane 50cd a 15st je sustredene svetlo ktore bude viditelne z dialky z blizka bude dokonca oslnovat. Myslim ze na skusku nieje problem kupit 2 ledky s roznimi parametrami.

Nebudu to používat na svicování plochy. Mám to na segmenty velkého displeje. Každej ten pásek má vyzařovací úhel 120 st. Takže jestli jsem to pochopil dobře, tak těch 220 lm by mělo být za deního světla vidět líp?

Proste potrebujes vediet cd a uhol akym ledka vyzaruje a vies prepocitat na lumeny. Ale podla mna niet na realne pozorovanie…
Inal mal som niekde excel tabulku kde to prepocitavalo…ale neviem najst…

Nic ve zlém, ale to jsi mu moc nepomohl. Zkuste odkazy:

forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=8847
led-moduly.cz/lumen-versus-kandela.html
odbornecasopisy.cz/index.php … ment=23213