Knihovna v C (pro WinAVR) pro barevný LCD z Nokia 7210/6100

zdravim všechny :slight_smile:

dlouho sem si chtěl do palubky auta dát barevný lcd, zkoušel sem různý tlfony, ale nakonec sem usoudil, že z týhle řady nokií je ten display nejpoužívanější a že to nebude problém, ale …

pak jsem zjistil, že se tenhle druh displayů dělí na zelený a na hnědý/oranžový… na hnědý a oranžový se dají knihovny sebrat na internetu bez problému, ale na ten zelený už ne

navíc na všech stránkách mají na display (přímo na flexu) pájecí plošky

prozkoušel jsem hodně knihoven a display vubec nenastartoval (nezaznamenal jsem změnu kontrastu nebo tak něco), přitom v telefonu funguje uplně normálně, takže vadný není

potřeboval bych zjistit, který řadič to má, jestli je výrobce epson nebo philips, a jestli nemá někdo odzkoušenou snadnou knihovnu v Cečku, která by šla zkompilovat pomocí winavr, předem moc děkuju, za každou pomoc

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "LCD nokia 7210(6100 atd…)"

Něco málo je zřejmě tady (flex je tam naznačenej zeleně, přímo displej ale vidět není), tak snad to k něčemu bude… jinak nevím.

díky moc, pujdu to studovat, než to přečtu bude nákej ten pátek pryč :smiley:

tak jsem na to koukal, tohle je na mě přecijenom moc, neexistuje nějaká již hotová a na 100% funkční knihovna? jako to bylo s displayem z 3310, tam sem sehnal knihovnu a hned to jelo, tady at dělám co dělám bud to nejde zkompilovat (hlásí chyby který nedokážu opravit) a nebo to s dispalayem ani nehne :frowning:

neporadil by mi někdo jinej barevnej display, co by se dal sehnat za slušný peníz a dal se hnedka rozběhnout s AVR bez vělkých potíží?

Co tohle? Je to ale na ten řadič od Philipsa, jestli máš Epson (což nevím jak zjistit), tak asi budeš muset pohledat sám. S tímhle displejem si taky budu hrát, ale až za čas, až mi zdechne 6610i (už byla i vypraná a furt se vcelku drží :smiley: )

děkuju, bohužel já mám nejspíš ten Epson controler (mám zelený flex) a na epson jsem nenašel jedinou funkční knihovnu v Cčku :frowning: pátral sem, ale budto nešli zkompilovat, nebo byly pro jiný kontrolér, a nebo prostě nefungovaly - s displayem to ani nehlo

budu rád za každej další nález knihovny pro epson