Jaky graficky display k 16F4620 ?

Jaky gr.display by jste mi doporucili k 16F4620 ? Podminkou je minimalni rozliseni cca 128x40, co se tyce barev budu pouzivat cernou, bilou a cervenou. Jde mi o to ze pokud ma nekdo nejake dobre zkusenosti s nejakym konkretnim typem (kvalita barev, svitivost …)

Nikdo nic mi neporadi ?

Takže chceš barevnej displej, koukni na www.tme.cz, nejlevnější stojej od 3 do 5 stovek, každopádně budeš potřebovat externí napájení (podle typu až do 12V), zhruba 20 signálu (řídící signály + data vetšinou 16b sběrnice) a speciální konektor (většinou s roztečí okolo 0.5mm).

S monochromatickým by to bylo mnohem jednodušší: napájení do 5V (to je poloviční), zhruba 10 signálů (opět polovina, ale třeba některé OLED podporují SPI/I2C), konektor většinou obyčejná kolíková lišta s roztečí 2.54mm.

To je obecné srovnání, nemusí platit ve všech případech.

No mne zobrali dych tie farby. Biela, cierna cervena. Na to sa fakt nechytam. :slight_smile:

Bud je display monochorm, alebo farebny. Ale trojfarebny? Rad sa s nim zoznamim.

Este by si mohol pouzit monochrom s RGB podsvietenim. Ale to by nemohli byt zobrazene vsetky tri farby naraz.

Inak je to nieco napriklad od TME. Pozor, neber TFT, ale take, ktore maju normalne RD/WR a datovu komunikaciu.