PICkit 2-hlášení u 16F88: Device: Unsupported Part (ID=3FE0)

Stretli ste sa uz niekto s takouto hlaskou pri programovani 88-micky ? Kde moze byt problem ?

:arrow_right: administrator: přesunuto z “Microchip”

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “PIC 16F88 - Unsupported part (ID=3FE0)”

Špatně zapojenej nebo dlouhej kabel. Pokud máš PIC v obvodu, tak třeba zapojení nesplňuje podmínky ICSP. Jsi málo sdílnej!

Jak muze byt max. dlohy kabel mezi programatorem a procesorem aby to neblblo ? Ptam se ze zvedavosti, ja mam delku “dratu” od PK2 k PICu tak cca 8cm :wink: nezkousel jsem delsi draty, ale co kdyby casem jsem to chtel ty draty “rprodlouzit”.

Microchip doporučuje 6". Kdysi jsem to bral jako vtip, ale poučil jsem se. a všechny kabely už mám kraťučké. Nevěřil bych, jakej to má vliv.

medi programatorom a procesorom je 30cm kablu. Co je ale zaujimave, ono to slo a polku casu aj ide, ale ked sa raz zrazu znicoho nic zatne, tak den som odstaveny. Jak keby si povedal kedy bude, a kedy nebude programovat…

Mozna je to blbost, nepomuze tomu problemu odstineni kabliku ?

Osobně jsem odstínění nezkoušel, ale při délce ICSP kabelu 25cm se často objevovalo chybové hlášení, po zkrácení na 10cm bylo vše OK.

To s tou delkou je docela mrzute. Puvodne jsem uvazoval ze bych programoval PICko primo v zarizeni (nova verze FW, ladeni za provozu v terenu apod.) pres konektor s 5-ti piny nekde vyvedeny na boku krabicky… je realna delka kabliku tak cca 10cm od konektoru k PICku ? Mozna nekdo z Vas uz ma realne prakticke zkusenosti a me by ta informace docela pomohla abych se vyhnul zbytecnym problemum v budoucnu. Pro programovani ted pouzivam PK2, v budoucnu mozna PK3.

Kble som skratil pod 10cm, ale ta ista hlaska,… :frowning:

Zkus snížit rychlost zápisu.

U PK2 nejde nastavit rychlost, teda nevim o tom ze de,
ja mam cca 33cm dlouhy kabliky obcas navzajem zamotany a este sem s tim problem nemel, s cim sem se parkrat nastekal byl spatnej kontakt jak treba mezi MCU a patici tak mezi patici a nepajivou deskou, skus na to kouknout ,

a nasel sem este todle

Problém PIC12F629A není totéž jako výše, který říká: "Tento problém je unikátní 18-pin částí, které sdílejí Timer1 oscilátor s programováním kolíky PGX." 

odkaz microchip.com/forums/tm.aspx?m=303686&mpage=2

aj ja som zvazoval chybu pickitu, preto som si ho cely premeral, popozeral, ale ziadne studene spoje ani nic ine som nenasiel. Zaujimave je to, ze s 10F222 a 12F683 komunikuje, zapisue, cita aj vsetko ostatne uplne v pohode.

Zkus to přes MPLAB. Mě někdy program PICKIT 2 taky blbne, pak zkusím MPLAB a tam to jede normálně.

Cez MPLAB mi to vyhodilo toto:

PK2Error0027:  Failed verlify (Address = 0x0 - Expected Value 0x2805 - Value Read 0x3FFF)

Ziadne napady ?? :frowning:(((

A ten problerm mas na jakehokoliv programu co palis do PICu nebo to je jen u jednoho konretniho ?

Problem je vobec v tom, aby PK2 rozpoznal procesor. Uz som skusil aj kamosov PK2.

Inkognitto, nezlob se, ale ty seš celej nějakej utajenej. :smiley:
Chci tím říc, že alespoň podle mě, by ses měl mnohem víc rozepsat o problému. O PicKitu a jeho chování vím docela dost, ale z tvé otázky a popisu nějak nejsem moudrej. Když chceš poradit, tak první podmínka nutná, nikoliv postačující je, pořádně se zeptat a něco hodit do placu. Tím nemyslím láhev borovičky (i když i ta by se hodila), ale maximum co nejpřesnějších informací.

noo, dal som tu vsetky informacie ktore mam. Procesor zapajam urcite spravne, ved koniec koncov on slapal kedysi :smiley: Ozaj neviem co by uz pomohlo k objasneniu problemu lepsie ako print screen toho co vidim aj ja,…

FUNGUJEEE, aspon zatial, dufam ze to nezakriknem. Zaskrtol som si moznost: Use VPP First Program Entry