Připojení GPS přijímače NL303P přes seriový port

Zdravim tak jsem tu zase jednou s dotazem. Snažím se připojit k seriovému portu tuto GPS navigaci. Piny navigace jsou popsány zde:

pinouts.ru/GPS/navilock_gps_pinout.shtml

Zapojil jsem napajeni zem, ledka se rozsvitila, takze to vypada ze jsou spravne.
Nyni mam ovsem problem s pripojenim k mikrokontroleru AT89cD1ED2. Vyuzivam casovac 2 (casovac jedna mam pouzit na generovani PWM) krystal 11,0592 Mhz, GPS navigace podporuje pouze 4800 bps takze nastavenu mam tuto hodnotu.

Nyni problem je v tom ze GPS nic nevysila po seriovym portu :frowning: Rychlost je nastavena spravne, zkousel jsem pripojit uC k pc a posilat data z hyperterminalu a zpet a to funguje. Takze to vypada ze mi navigace nic neposila :frowning:

Zkousel jsem i nepripojovat tu TTL uroven k uC ale primo k vyvodu Tx u MAX232 ale na hypeterminalu se nic neobjevilo. Propojeno mam pin 6 - data from GPS na Rx mikrokontroleru, Tx zapojeno nemam ale tam by snad problem byt nemel.

Myslite ze se musi neco poslat do navigace aby zacala vysilat nebo jak. Myslel jsem ze proste posle kazdou sekundu nejake vety z NMEA protokolu a ono nic. Nevite kde je chyba?

Predpokladam ze po pripojeni k PC a zapnuti daneho programu sa poslu nejake data a zapnu zariadenie.

Tak ze jedina moznost je odchytit co sa kedy posiela… to je robota za trest.

Tak to je pekne v … . Navic zkousel jsem pripojit ten software a ani to nejak nejde. Mam to ze seriaku, pres max232 na piny 3 a 6 (TTL) ale nejak to nefaka, ze by byl problem tam…? Asi jeste vyzkousim tu rs232 pripojim to rovnou k seriaku a uvidime.

Jinak myslite ze bude vysilat nejaka data i kdyz nebude mit viditelnou ani jednu druzici? Mam comp docela daleko od okna…

Tak jsme doma, zrejme tento model vubec TTL nepodporuje. zkusil jsem zapojit na RS 232 a krasne se posilaji cele vety, bez jakekoliv nutnosti cokoliv posilat do prijimace… Hm pul dne v cudu…

Cau,tak pouzi ten MAX232 pro spojeni GPS Modulu s uC, moc zdilni ty prodejci nejsou, nikde sem nenasel vystupu v TTL jen v seriovim

No bohuzel vubec nikde jsem nenasel zadny informace o tom jak jsou ty piny konfigurovany, ve vsech jejich manualech je jenom, ze jsou pouzivany navilock 6 pinove konektory, to mi fakt moc nepomuze. Pak jsem nasel na tech ruskejch strankach, tyhle informace o rozlozeni pinu, tak jsem tajne doufal ze max232 nebudu muset pouzit. No vypada to ze jo. I kdyz nasel jsem jednu seminarni praci take s podobnym prijimacem od navilocku, kde take TTL urovne pouzivali k pripojeni primo k uC. No to uz je ted jedno, TTL mi neslo rs-232 mi jde tak tam nacpu ten prevodnik a smitec, diky