Kde koupit nebo jinak sehnat levné LED osvětlení (LED lampa)

Ahoj
Prosím, neví tady někdo, jestli se dají někde sehnat levné lampy / lampičky, které svítí pomocí LED diod? Hledám to jak šílený, ale nalézám jen drahé - 2000 Kč atd. Chci koupit jednu lampu a v budoucnu možná další a rád bych, aby to stálo do 1000 Kč. LED osvětlení volím z důvodu toho, že nepálí - lampičky bych chtěl do dětských pokojů.

Osobně mám na stole lampu z Ikea za 250 Kč, ale tu bych opravdu nechtěl pro děti. Horní část lampičky pálí jak sviňa :slight_smile:
Díky
Paliva-lampa-z-Ikea.jpg

Cau, hledal sem jen tak pro zajimavost Luxusní stolní LED lampička se 40ks vysoce svítivými LED za 860 ,-Kč vč. DPH , jinak pokud si vsimnes v odkazu prodavaj se i led zdroje svetla s ruznyma paticema, koupis obic lampicku a nahradis zadovku led , ci nyhradis zarovku vlastnim led vytvorem

nevyhoda teto lampicky “Součástí dodávky je trafo 230VAC/12VDC”

Jo tak tuto jsem nikde nenašel, asi jsem slepý. Díky!

Trafo 230V / 12V je problém? Ta na horní fotce má taky trafo, je ukryté v podstavci. Jestli bude trafo na lampě nebo na kabelu pod stolem, to už je asi fuk.

no problem neni, ale ma malej podstavec takze bude externi , a vypinac bude na lampicce, takze trafo ci zdroj porad pobezi …, 5-10 pristroju v rezimu StandBy taky neco zere

Pokud se k lampě dodává DC - DC měnič, tzn. adaptér podobný tomu, jaký máš u notebooku, tak spotřeba při standby bude zanedbatelná. DC - DC měnič poznáš podle velkého rozsahu napětí, např.: 100 ~ 240 VAC, 50 - 60 Hz.

Pokud se k lampě dodává adaptér podobný starým nabíječkám mobilu, tzn. velká, těžká, hřející a bzučící krabička, tak to bude horší. Ne nadarmo se standby režimům říká “prosakávání elektřiny”.