Postup jak s debuggerem ICD2 ladit program v reálném čase

Ahoj, jsem zacatecnik a mam problemy s ICD2. Napsal jsem program, odsimuloval ho v MPLAB SIM a nyni bych chtel odzkouset jeho funkci v realnem case. Program jsem naprogramoval do procesoru pres emulator a pak v MPLABu stisknul tlacitko Run. Program se ale nazacal vubec provadet a vse se vratilo do vychoziho stavu. Muzete mi prosim nekdo poradit, v cem by mohla byt chyba?

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "ICD2"

Myslíš jako debug přes MPLAB?

Nebo jsi nahrál HEX do procesoru přes programátor???

Mám na mysli ladění přes MPLAB a jeden program mi už takhle fungoval.

Zde si stáhni návod, jak vytvořit projekt, akorát na konci místo debugger dej ICD2, pokud překlad bude bez chyb, nahrej to do procesoru a mělo by ti to fungovat.

Díky. Bohužel to dělám přesně takhle.

Celej adresář projektu zabal, třeba RARem a hoď ho sem, mrknu na to. Pokud to není tajné :open_mouth:

Je to program pro řízení bezkartáčového stejnosměrného motoru.
BLDCM.rar (87.7 KB)

Taky jsi mohl napsat, že píšeš v C. V tom ti nepomužu :frowning:

**Petr, kde jsi? Máš tady práci **:slight_smile:

Ty si myslíš, že je to způsobeno nějakou skrytou chybou ve zdrojovém kódu? Já jsem měl podezření, že mám někde něco špatně nastaveno (možná v Configuration Bits).

V C se nevyznám, ale p30f6010.h (file not found) a p30f6010.gld (file not found), z toho usuzuji, že ti tam něco chybí. Ale tuhle chybu to spíš píše jen mě. :blush:

Já mám pořád podezření, jestli nemám špatně nastavený oscilátor. Nastavil jsem Internal Fast RC Oscillator. Ten by měl dávat frekvenci 7.37 MHz. Nevím, ale jak mám nastavit položku Primary Oscillator Mode. Jestli třeba tady nemůže být chyba ? Je mi ale divné, že u jiného programu jsem tam nastavil zkusmo EC a fungovalo to.