Praktické využití komparátoru u PIC

Máte někdo nějaké zkušenosti s využitím komparátoru u procesoru PIC.
Zajímá mě naco vše se dá použít. Pokud už jste ho někdo na něco použil, prosím napište stručně na co. Děkuji.

Mozes to pouzti ako obycajny OZ komparator alebo ako taky AD prevodnik.

Zdravim,

Komparátory sem použil v maturitnim projektu (čidlo robotického vidění), kde sem komparátory použil pro práci s černobílym videosignálem z CCD kamerky. Jednim komparátorem sem detekoval synchronizační impulzy a druhym komparátorem sem určoval jestli je barva černá nebo bílá.
Jestli bude zájem tak mohu přihodit dokumentaci projektu pro víc informací.

Čau,
ja jsem komparátor využil při konstrukci vánoční hvězdy, kde jsem měl žárovky a řídil jsem jejich jas pomocí úhlu sepnutí triaku, nato jsem potřeboval vědět kdy prochází síťový napětí nulou.

Děkuji za odpovědi, podle jejich počtu soudím že se komparátor asi moc nepoužívá.

Nedávno jsem ho použil na procesoru (nikoli však pic), který neměl A/D abych si ho vytvořil. Není to sice nijak zvlášť přesné(záleží na kvalitě proudového zdroje pokud je použit), ale když potřebujete jen informaci zda přidat nebo ubrat, tak to stačí. Výstup byl v procentech :smiley: To je jedna z výhod když si převodník vyrobíte - máte libovolný rozsah :wink:

Jo to chápu, ale velká většina PIC které mají komparátor, mají současně i A/D převodník. Proto se chci dozvědět i jiné využití než pro jednoduchý A/D převod.

To je silne tvrdenie.
Podla poctu odpovedi na tomto fore, mozete sudit, ze clenovia, ktori sem aktivne pisu - konkretne ti, ktori sem napisali, ho asi velmi nepouzivaju :smiley:
Co je velky rozdiel od toho, ze sa vela nepouziva.

Ja som pouzil komparator napriklad vo vybijaci/meraci kapacity akumulatorov, kde sa komparator pouzival na urcenie spravneho okamihu na ukoncenie vybijania akumulatora (aby sa hlboko nevybijal).
Je o tom clanok na www.mikrozone.sk

Komparátor je vpodstatě 1-bitový AD převodník, avšak o mnoho rychlejší. Navíc komparátorů je v procesoru většinou několik. Takže buď volíš vysokou rychlost a nízké rozlišení nebo opačně. Navíc výstup komparátoru je možné přímo navázat na přerušení nebo na výstupní pin procesoru…