ENC28J60-ethernetové aplikácie, nastavenia, naprogramovanie

Zdravím.
Chcel by som sa venovať ethernetovým aplikáciám a dogúglil som sa ku obvodu ENC28J60. A keďže som čo sa týka tohoto obvodu úplný začiatočník, chcel som sa opýtať ako sa nastavuje. Myslím tým ako mu zadám napr IP adresu, aby som ho pingol z PC.Je na to potrebný špeciálny programátor, alebo sa dá vyrobiť aj vlastnoručne? Mám základné skúsenosti programovania Atmelov.žiadne krkolomné programy len take somarinky ako blikanie ledky, zobrazovanie na sdemsegmentovke a čitanie vstupu z tlačidiel. Program nahrávam cez LPT port, pomocou takej jednoduchej schémy.Len správne prepojenie pinov na LPT s vývodmi atmelu. Existuje niečo podobné aj na ENC28J60?Tiež som sa dostal ku nejakemu IP stacku a programu MLAB len neviem presne na čo sú.Môže vôbec fungovať spojenie tohto obvodu a mikropočítača od atmelu?..Budem vďačný za každú radu.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Začiatočník ENC28J60"

Tento obvod tě zbaví starostí s fyzickou vrstvou (po MAC; posílá rámce), další věci (protokoly, např TCP, UDP atd…) si už musíš zařídit sám, třeba programem v MCU. Obvod komunikuje po SPI, TCP/IP stack najdeš free na stránkách Microchipu.

ww1.microchip.com/downloads/en/AppNotes/21883b.pdf
ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/01033B%2031.pdf

No už som sa doťukal ku stránke kde je nejaký avr lib, a mám taký pocit že to je to čo potrebujem. Nejaká dobrá diša tam natukala ovladače roznych zariadení pre atmel, medzi inými aj pre ENC28J60.Pustím sa do toho ked budem mať viac času…Viem že to nepojde tak lahko ale lepšie ako nič.
mil.ufl.edu/~chrisarnold/com … /main.html

Ako to skoncilo dostalo sa mi to pod ruky c osa stym vsetko da robit ma niekto aj konkretne skusenosti ? dakujem

zatial studujem toto tu svetelektro.com/Forum/web-server … 26709.html

Pokud to myslis s ethernetem vazne, hod ENC28J60 za hlavu a neutracej cas studovanim datashetu. Je prilis pomali a s tou SPI jeste pomalejsi.
Eternet je zalezitost pro 32bitove procesory. V zadnem pripade pro 8bitaky!!!
Stahni si od Microsoft Network Monitor, nainstaluj si ho na PC a podivej se, kolik dat si vymeni PC se siti jen pri pripojeni do site, natoz pak pri stazeni jedine stranky. 8KB buffer je nedostacujici.