PICKIT2 nedetekuje zařízení

Čau všichni,
mam problém s PICKIT2. Když ho připojim k procesoru tak nahlásí že zařízení nenačteno a jako ID vypisuje 0x0000. Zkoušel jsem různý diagnostický testy a všechny fungujou OK. Skoušel jsem to zprovozňovat jak pomocí MPlabu, tak SW pro pickit. Občas (jednou z 10 pokusů) se zařízení najde a vypíše to jeho označení ale při jakékoliv další operaci to nahlásí chybu no device. Jinak tendle problém mám od doby, co jsem vyvíjel vánoční hvězdu na 230V bez transformátoru a při jednom připojení mezi jednim pinem PICKITu2 a hvězdou proskočil výboj. Po tomto incidentu ale dál fungoval a celou hvězdu jsem dopsal. Popisovaný problém se vyskytl až dneska, kdy jsem chtěl zase něco naprogramovat.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

Cau, skusil si prehrat OS v PICKITU ? nebo skus vyskouset jestli sou v poradku I/O v PICkit 2 Logic Tool, jestli je nak neposkodil ten vyboj a tet neodesly uplne

Čau, všechno co popisuješ jsem skoušel, v logic tool jsem prověřil všechny piny jak vstupně tak výstupně, všechno OK. Jediný naco jsem přišel, tak že na pinech je místo 5V “jenom” 4,85 , ale to bych řek že by nemělo vadit, to by mělo bejt v toleranci.

No takze bol incident s hviezdou, potom PK fungoval dobre, potom s inym zariadenim PK2 nefunguje.

ID 0x0000 typicky znaci, ze to mate zle pripojene. Ten incident s hviezdou naznacuje, ze by chyba teoreticky mohla byt inde, ale ja by som povedal, ze na 95% nebude chyba v PK2, ale prave v zlom pripojeni PK2 na target. Aj preto, ze obcas nieco najde.

Vasa sprava nehovori toho vela, iba za to nejde. Tak sem placnite schemu ako PK2 pripajate k targetu, resp. celu schemu vsetkeho co sa tyka MCU a PK2, napiste z akeho zdroja je to napajane, ci je to na nepajivom poli alebo na normalnej doske a tak.

Inak sa dalej asi nepohneme.

Co se týče napojení procesoru na pickit tak vtom problém neni, několikrát jsem proměřil galvanické spojení mezi daným pinem procesoru a přímo pinem uvnitř pickitu. Co se týče správnosti zapojení, tak vtom taky problém neni, protože mam desku která byla dodaná přímo k pickitu a ani na té se procesor nenadetekuje.

A ine targety, ako ta doska k PK2, tiez nefunguju?

V aplikacii PK2 si zapni moznost “Use VPP first program entry”