VKV vysílač s BA1404

Dobrý den,
nemáte, prosím, něko zkušenosti s VKV vysíláním pomocí obvodu BA1404?
Zkusil jsem postavit podle schématu na těchto stránkách: xtronic.org/2009/03/circuit- … er-ba1404/.
Součástky mám originál, integrák, krystal i cívku jsem koupil, nic není bastené na koleně.
Problém je v tom, že vysílač sice funguje, ale pouze monofonně! Poradíte někdo, prosím?

Díky.

Vlasťa

A kmita to na 38Khz. A ako zistujes ci stereofone pri nizkom signale sa stereo dekoder nemusi prepnudo stereo rezimu teda ako ktory.

38Khz je trocha exot nie ?

Přijímám to na mobilu s rádiem, který je 0,5m od vysílací antény. To by snad nemusel být slabý signál?

38kHz je pilotní kmitočet pro kódování stereofonního signálu ve stereofonním kodéru. To je naopak standard.

Vl.

No prave ze neiej standart … ono to nejde len tak niekde kupit. Mas stavebnicu alebo si to kupoval po kuskoch.

Ak sa neda nieco zohnat, to este neznamena, ze to nieje standart. Pre stereo vysielanie/prijem to standart je. Treba si pozriet sposob stereo kodovania a z toho vsetko vyplyva, aj tych 38kHz. Akurat, ze tento standart je temer nezohnatelny. :slight_smile:
A 38kHz sa s 32.768kHz neda nahradit ani nahodou :slight_smile: Ale to je zase standart pre RTC. Akurat, ze zohnatelny.

OK, takže jsme se shodli na tom, že jsem si to nevymyslel :slight_smile:.
Takže bych si dovolil zopakovat původní otázku: napadá vás někoho, proč mi to nejede stereo?

Dík!

Vl.

Ještě jsem zapomněl odpovědět na otázku, jak jsem to kupoval. Nechal jsem si poslat krystal 38kHz a originál cívku (přímo od autora z uvedených stránek). Ostatní součástky, včetně DPS jsem dodal z vlastních zásob (běžné věci).

Vl.

tak zacni merat…je tam 38Khz…ako vyzera vystup ?

pripadne zbuchat nieco …vkv jednotku z autoradia + stereo dekoder A290 umoznuje nastavenie fazoveho zavesu…keby ti to kmitlo niekde inde ako na 38Khz tj 19khz

Taková blbá otázka - a je ten mobil stereo? Bych to zkusil nejdřív na normálním přijímači, třeba není chyba na tvé straně…

Ano, je stereofonní. Navíc jsem to zkoušel na jiném mobilu a taky na běžném VKV přijímači.

Vl.