Lze ve Visual Basic 6.0 ovládat porty počítače?

Před časem jsem se začal zajímat o PIC. Nyní bych rád realizoval seriový přenos s počítačem. Začal jsem se zajímat o Visual Basic, páč jsem se někde všiml, že i vněm se daj realizovat programy, které dokážou číst informace z portů počítače. Doufám, že lze i s těmito informacemi dále pracovat (zobrazovat atd.) Zkrátka chci vědět jen jde-li tohoto dasáhnout (komunikace s vst/výst. porty) programováním ve visual basicu, abych případně neztrácel čas jeho učením. nebo můžete poradit vhodnější prostředek.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Visual Basic 6.0"

Určitě jde (ostatně jako skoro v každém jazyce).
Ale VB6 je už poměrně starý. Dnes narazíš spíš na vb běžící na .net.
Jednoduché je to pouze se sériovým portem (nebo virtuálním sériovým, který vytvářejí USB převodníky) - je tam komponenta, díky které se o práci s hw nemusíš starat. To ovšem často stačí. Pokud jsi ale s VB ještě nezačal, možná by stálo za úvahu C#. VB je dost ukecanej a co jsem ho zkoušel, tak tam nefungovalo doplňování syntaxe (nevím jesli bylo vypnutý, nebo ho vb nemá). V C# se mi píše mnohem pohodlněji.

Predevsim VB je naprosto nechutnej jazyk, se kterym ti nikdo, krom par masochistu, rozumne nepomuze. Chces-li, tak jdi do onoho C# (i kdyz u .NETu to je uplne jedno), existujou tam na to docela pohodlny komponenty - ale to dneska pomalu i do assembleru :smiley:
Chces-li mit ale hodne dobry zaklady programovani na PC, tak jdi zase do C/C++. Jen to bude na dyl.
A pokud te opravdu zajima seriovej port, tak si vyber, co se ti bude zdat jednodussi a rychlejsi…

piityy: VB ma doplnovani syntaxe, napriklad IDE pro VB6 melo tak nechutny, ze ti to doplnovalo v podstate pod prstama…
a v Visual Studiu je taky…

Nielen v nom.
Ja pouzivam na pisanie PC aplikacii Visual C#, v nom je komunikacia so seriovym portom uplne trivialna, pre skusenejsieho uzivatela su to dve minuty a par klikov, pre zaciatocnika mozno jedno popoludnie, ak viete programovat v C, samozrejme. Ak neviete, tak sa to naucte, skor ci neskor to budete potrebovat, ak mienite aj v buducnosti pracovat s mikrokontrolermi.

Neviem ako ostatnym, ale mne tieto derivaty BASIC-u pripadaju dost znasilnene, pretoze BASIC je hooodne stary jazyk, z dob, kedy o strukturovanosti potrebnej pre OO jazyky nebolo ani ponatia - a tak aj vyzera. Visual BASIC je nesmierne nestrukturovany jazyk preklopeny do OO podoby, teda nieco ako traktor s privesom u uprave pre formulu 1.
Ak Vam teda mozem poradit, tak zacinte s niecim serioznym, napriklad C++ alebo C#.
BASIC je pekny a jednoduchy jazyk, ale su veci, na ktore sa jednoducho nehodi.

Dám tedy na vaše doporučení a začnu se věnovat Visual C, jen zkoušel jsem ho najít na netu a nějak se mi nedaří najít ho ke stažení. Našel jsem docela pěkné knihy, ze kterých se dá spousta vyčíst, jen samotný program mi stále chybí…

Microsoft nabízí nejnižší verze Visual Studia pro osobní nevýdělečné použití zdarma.
microsoft.com/express/download/default.aspx
Doporučuji stáhnout na konci stránky ISO image pro offline instalaci. Myslím, že v tom balíku jsou zastoupeny všechny zmíněné kompiléry (C, C++, C#, VB).