lfuse z FF na 00 (attiny2313), jak se znovu připojit?

(attiny2313) co mam delat kdyz jsem omylem nastavil lfuse na 00? ted mi nejde z attiny cist ani zapisovat. Jde to nejak zpravit?

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "lfuse z FF na 00 (attiny2313)"

Nejspíš jsi špatně nastavil fuses pro hodiny(na externí oscilátor). Aby ses k procesoru mohl znovu připojit, musíš mu přivést nějaký obdélníkový signál na XTAL1. K tomu můžeš využít další procesor (naprogramovat mu na výstup obdélníkový signál) nebo si vyrobit nějaký oscilátor.

dik

kolik to ma mit MHz ? neco jsem uz zkousel ale komp s attinou nekomunikuje

1MHz stačí (tak je mcu nastaven z výroby).

uz jsem to nejak spustil (jede mi na tom posledni program co tam byl) , akorat program na programovani s tim komunikovat nechce. Pouzivam avrdude s vlastnim nastavenim pro programator. takze to musim udelat asi necim jinym. Prosim porad mi cim by to slo. dik

zkoušel si snížit rychlost komunikace s procesorem při programování ?

jak? myslis ISP clock?

ano, třebas u presta se nastavuje komunikační rychlost podle toho jaký tam máš krystal, on by ten clk měl být myslím 1/4 xtalu…

no ale kdyz mam externi clk tak tam nemam krystal… na kolik to teda ma byt? (externi clk mam 1.316MHz)

jéé tak já napsal krystalu, prostě čtvrtinová rychlost rychlosti jádra, podívej se do datasheetu…

ja to asi delam blbe… prosim napis mi to jak pro blbce at to pochopim co mam udelat

dobře, tak jakým programem to programuješ ? Co máš za programátor…

no len ked sa mu podarilo dobre nastavit poistky nemohol to dat na paralelne programovanie ?

Přes isp by nemělo jít isp zakázat.

ale ked zakaze resp nastavi rest ako i/o tak uz nepojde ISP lebo nebude mat ako vstupid do programovacieho modu

No jo… to soudruzi z atmelu zas jednou vymysleli věc :slight_smile:
Zakázat isp přes isp nejde, ale znemožnit ho jo…
Nadruhou stranu, může si za to ten umělěc, co si neni schopnej přečíst dokumentaci k procesoru a programátoru :wink:

no to nejde, ale jde přes něj povolit debugwire a tím se odpojí reset… Čili nedojde potom k inicializaci ISP programování, léčba je stejná -> Paralelní programování

zde jsou obrazky (muj programator + piny attiny)
*https://forum.mcontrollers.com/t/jak-bez-pouziti-pc-spustit-jiz-naprogramovany-attiny2313/1034/1

Obrázky? a kde? :smiley: