Jak naprogramovat W29C020?

Dobrý den,
nemáte někdo zkušenost z programováním paralelních FLASH pemětí W29C020? Má pár kousků vybraných ze starších mainboardů a rád bych je využil.

Díky.

Vl.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

Čau,
koukal jsem na datasheet a programování je celkem jednoduchý. Ja bych to osobně řešil pomocí nějakýho 8bit MCU (PIC16Fxxx :smiley:). Pokud ale hledáš nějakej programátor tak bych řek že něco ve stylu JDM nebo pro paralelní port s pár součástka asi nenajdeš. Jinak další možnost je profi programátor, ale to je docela drahý.

Ano, dík. Já si jen nejsem jistý v tom, zda se to chová jako normální paměť, protože to má nějakou tu bootovací část. Zda s tím nebudou nějaké komplikace.
Vl.

Ahoj, jen pro informaci, koho to zajímá …

W29C020 a mnoho dalších FLASH pamětí umí naprogramovat stařičký programátor PREPROM-02 od firmy Elnec, který jsem objevil zapomenutý u nás ve škole :slight_smile:.

Paměť se chová naprosto korektně. Zkusil jsem ji vymazat a naprogramovat do ní kousek wav souboru, u kterého jsem jen změnil koncovku na hex. Uložilo se to hezky od adresy 0, jak jsem potřeboval. S bootovací částí žádný problém (ani nevím, kde vlastně je :slight_smile:.

Vlasťa