vlhkostní senzor SYH-1 (SYH-2) - jak zapojit k PICu?

Zdravim… pořídil sem si vlhkostní senzor a mám v něm trochu zmatek. předpokládal sem že je to klasika odpor který se mění pohle vlhkosti ale asi to zase tak jednoduché nebude. nemáte už někdo s tímto senzorem zkušenost? píšou u něj: AC 1V rms(1kHz). jak mám tuto hodnotu dostat z procesoru? může mi někdo poradit jak zapojit a pracovat s timto senzorem?

Z procesoru poměrně težko. Můžeš generovat sinusovku pomocí pwm a DP filtru na výstupu. Pak budeš potřebovat měřit proud. Na to by byl vhodný malý snímací rezistor a lineární detektor z operačního zesilovače. Na jeho výstup pak paralelní RC a máš amplitudu proudu. Z něho už potom odpor určíš.

Edit: těď koukám na tu exponenciálu… Lineární detekce by nebyla vzhledem k rozlišení převodníků to pravé. Vhodný bude logaritmický zesilovač.
en.wikipedia.org/wiki/Operationa … mic_output
Bohužel je závislý na teplotě. K tomu by bylo potom potřeba zapojení s kompenzací.

Pozor na vec, u tychto senzorov byva vacsinou jednosmerne zatazenie nepripustne.
Robil som s podobnymi, riesil som to tak, ze som to zapojil ako kapacitu do astablineho KO okolo casovaca 555. K sensoru som zapojil seriovo kapacitu 10nF, aby na nom nelezalo jednosmerne napatie. Vystupnu frekvenciu z 555 som meral timerom v PIC18F.