Programování uP PIC přímo z USB (bez programátoru)

Zdravím, slyšel jsem, že se v budoucnu budou dát programovat uP PIC přímo z USB (bez programátoru). A zajímalo by mě co je na tom pravdy.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "PIC programpvání pres USB"

Čau,
já bych řek že to jde již dnes. Když si do procesoru kterej je vybavenej USB portem (PIC 18F a výš) nahraješ bootloader, tak potom stačí jenom připojení na USB a neni potřeba programátor. Todle jde i u některých procesorů řady 16F ale musí se použít převodník s USB na sériový port.

Něco jsem o tom na internetu našel, ale pořád mi není jasné, jak dostanu bootloader do uP. To musím použít nějaký programátor nebo ho tam stačí nahrát přes USB.

bootloader musis samozrejme naprogramovat klasickou cestou…

pujde to i bez bootloaderu ! buhužel vzorky do cz nechodí ! např pic24fj32gb002 to už umí zatim ale není k mání leda přímo u výrobce přes pay

Jsem se díval na pic24fj32gb002. Ale i do ní podle mého názoru musíš Enhanced ICSP nahrát standardním programátorem. Z USB ji čistou nenaprogramuješ.

Jestli ti můžu poradit, tak si kup pickit a jseš bez problémů. viz:
tme.eu/cz/katalog/?&search=p … szukaj%3D+
ceny jsou poměrně solidní nato že to umí programovat veškerý PICi.

Tak to musím potvrdit! S PICKitem 2 naprostá spokojenost a tech par vychytavek (Program-on-the-go atp.) je fakt super :slight_smile:
Navíc 1500 není nijak moc :wink:

pickit 2 nestojí tolik, neska už stojí max 1000. za 1500 je pickit 3

díky za info. Jaký je rozdíl mezi pickit 2 a pickit 3?

Založ si, prosím, nové téma ve fóru Programátory nebo diskutuj v tomto tématu.