Jaký použít IO pro galvanicky oddělený DC/DC měnič na 12V?

Zdravím, potřeboval bych poradit najakém základu (IO) udělat nejlépe měnič který bude galvanicky oddělený od napájení a výstupní napětí bude 12V pro buzení MosFetů v H můstku ? Jelikož budu potřebovat od toho špičkový proud něco přes 1A abych rychle otevřel a rychle zavřel ten FET. Vstupní část bude napájena z PB baterky 12V…

Za každé náměty, schémata, odkazy budu rád.

Děkuji

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "DC/DC měnič"

Za jakým účelem to musí být oddělený? Je to z důvodu bezpečnosti, nebo jen protože potřebuješ řídit horní FET, kterej lítá u vysokýho napětí?
Kdyby ta druhá možnost, stačí ti nějakej half-bridge driver. Třeba IR21091, IR21094, L6384. Jsou to 600V drivery se vstupy 5V CMOS nebo TTL tolerant a nastavitelným dead-time.

Jesli opravdu potřebuješ galvanický oddělení, možná najdeš nějaký hotový DC/DC, nebo pak slepit spínanej zdroj. Na ty je spousta švábů. Mezi ty nejjednodušší patří LM3478, MC34063A, KA5M02659R, LM2586, TL497A.
U většiny je v pdfku i zapojení. Jen je otázka, jesli se ti podaří splašit požadovaný transformátorek. Potom by ještě bylo třeba dotvořit oddělenou zpětnou vazbu.

Myslím, že než se mořit s galvanickým oddělením (pokud nebude “spodní” FET plavat ale bude na “zemi”) by bylo jednodušší použít nějaký ten driver a jeho napájení chránit pojistkou a obvodem, kterej ji usmaží než se případné přepětí dostane k předcházejícím obvodům.

Jo jde mi o buzení horních fetů.

Problém je v tom, že jsem koukal na ty budiče a oni neumí to co já potřebuji, Já potřebuji dostat v jednu chvíli ten motor jakoby do vzduchu, prostě potřebuji, aby myl motor úplně odpojen… A to bohužel neumí co jsem na ně koukal.

Pokud to potřebuješ pro “dead-time”, ten budiče umějí. Jesli opravdu musí motor “do vzduchu” a nestačí třeba všechno poslat na 0, jsou i budiče, které mají oddělené vstupy pro horní a dolní FET. Stačí pokoukat v nějakém katalogu a najít ten správný :slight_smile:

Nepomohol by ti optočlen pre mos-fety HCPL-3101?
datasheetcatalog.org/datashe … L-3100.pdf