prirucka pro zacatecniky k programovani AVR MCUs v ASM a C

Ahoj,

ano, hledam presne to co je napsano v predmetu, nejradeji cesky. Snad pokud by nebylo vychodisko tak i v anglictine. Taky muzete dat typ na dobrou knihu, ale stejne bych radsi neco zadarmo na internetu…

Zkuste mi poradit jako zacatecnikovi. Je lepsi ucit se programovat z pocatku v assembleru? Ja myslim, ze asi jo, protoze se tak da fungovani MCU dobre pochopit…nebo je to jedno?

Doporučení je jednoznačné. Zaregistruj se :wink: :slight_smile:

Co se týká toho, v čem programovat, tak myslím, že asm není nutný. Je dobré vědět co by asi mohla instrukce dělat když ji uvidíš, ale není potřeba v asm umět psát. Nadruhou stranu vidíš víc “pod pokličku”. Jeden řádek v C může dát poměrně dost práce v asm. Když pak víš, co všechno musí mcu provést aby ten 1 řádek vykonal, můžeš vymyslet optimalizace algoritmu, které dost významě sníží výpočetní naročnost programu.

Zásadnější přehled jak procesor funguje ale nezískáš. Poznáš jeho chování, ale to je všechno. Jak mcu funguje prokoukneš teprve tehdy, až si nějakej i sebeprimitivnější zkusíš navrhnout :wink:

diky, snad pozdejc…

Jinak vim, ze BEN prodava nejake knihy, ale nechce se mi hned utracet. Taky jsem nasel nejake materialy v cestine na internetu, z kterych se urcite neco dozvim, ale verim, ze tady je spousta lidi co uz si tim vsim prosla a ma v kapse vic trumfu, nez najdu ja za par minutu pres google…

:smiley: jo navrhnout MCU… no kdysi, kdyz byla elektronika to jedine co me zajimalo, jsem mel takove choutky jako treba alarm ciste z hradel a niceho slozitejsiho apod…no, ale dneska mam spis jiny zajmy a potrebuju si sestrojit pomucky, v kterych se tezko obejdu bez pouziti MCUs, takze asi tak, ale zase nikdy nerikam nikdy…

Doporučení zaregistrovat se jsem ti nedával jen pro zábavu nebo abysme tu měli víc jmen v databázi.
Fórko totiž obsahuje sekci neviditelnou běžným návštěvníkům. Věř, že pro tebe bude zajímavá. :wink:

Tim návrhem jsem nemyslel to stavět z hradel :smiley: Spíš si něco zkusit navrhnout v nějakym simulátoru. Zabere ti pár dní po odpolednách, ale pak budeš přibližně vědět, jak to maká. Zatím o tom nemůžěš mít ani páru. Ovšem pro schopnost používání mcu je o zbytečné.

jo tak to jo, jdu se zaregistrovat… :laughing: :laughing:

problem literatury vyresen :smiley: I like this forum 8)