Koupit AT Dragon?

Líbilo by se mi, kdybych mohl programy debugovat přes JTAG přímo v aplikaci. Proto jsem se rozhodl pro AT Dragon i pro jeho zajímavou cenu 1990 Kč jenom mě zaráží, že u prodejce (GM) píšou, že podporuje asi 15 AVR obvodů, ale nejnovější AVR Studio, ze kterého se ovládá po zvolení AT Dragonu nabízí mnohem více podporovaných obvodů.
Otázka tedy je , jestli ty podporované jsou dané firmwarem programátoru, nebo jestli je určuje AVR Studio?
Nerad bych koupil nějaký starý vrak co jim leží na skladě 2 roky.

jakmile ho poprvé připojíš a zapneš AVRstudio tak to chce provést upgrade :wink: Mám ho doma akorát jsem ho nekoupil v GM,ale někde jinde :wink: mají ho skoro o 500,- levnější :wink: Mohu jen doporučit

PS: akorát mi vadí, že na tom nejdou debugrovat obvody třebas atmega64 i když máš progrm třebas 1kB velký. Prostě to podporuje pouze do flash <=32kB

Můžeš prosím napsat kde je to"jinde" ? Ať hledám jak hledám, nikoho jiného než GM nenalézám. Ďík

nikde v pravidlech jsem nenašel nic o umisťování odkazů na obchody, tak to sem dávám. Kdyby jsi opravdu hledal tak by sis to našel sám.
obchod.hw.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=36789

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

Dík za odkaz.

Na zdejším fóru se to odkazy na obchody jen hemží a “místní” obchod stejně nefunguje tak nevidím problém.

Tak už ho mám.
Zatím se mi podařilo navázat spojení a upgradovat firmware. Teď si dělám propojovací kablíky pro JTAG a ISP a vůbec mi není jasný signál
UDG. Jak u JTAGu- tak u ISP.
Poradíte co to je. Má to něco společného s napájením? V návodu o tom není zmínka.

Ahoj.

Dragona mám chvíli, zatím jsem zkoušel pouze JTAG a ISP na Atmega 16. Chodí to pěkně oproti dosud používanému homemade ISP programátoru.

Stručný český manuál je tady gme.cz/_dokumentace/dokumenty/752/752-534/czn.752-534.1.pdf

Online help je na stránkách Atmelu - support.atmel.no/knowledgebase/avrstudiohelp/mergedProjects/AVRDragon/AVRDragon.htm

Schema připojení přes JTAG najdeš tady - support.atmel.no/knowledgebase/avrstudiohelp/mergedProjects/AVRDragon/AVRDragon_connecting_to_target_through_the_jtag_interface.htm

Ten signál UDG se připojuje na VCC programovaného uC, Dragon potom pozná, jakým napětím je uC napájen. V dialogu AVR studia je to potom i vidět.

Upgrade firmware proběhl z prostředí AVR Studia bez problému.

Dragonem programuji přímo z prostředí Codevisin AVR a občas se stane, že programování neproběhne korektně. Musím potom spustit programování znovu, to už proběhne správně.

Tak po počátečních nezdarech už mi to pěkně chodí.
Jen mi trochu vadí, že v debuggeru v okně procesor se nezobrazuje frekvence, stopky a cycle counter tak jako v simulátoru - občas by se hodilo změřit kolik ta či ona funkce zabere času.
Nedá se to někde zapnout? Já jsem na to nepřišel.

tak na to jsem taky nepřišel, jednoduché je si to spočítat. Když je to pár instrukcí tak j eto v poho