Kde stáhnout aktuální AVR Studio bez registrace?

Zdravím
Kde bych si mohl stáhnout aktuální AVR Studio bez registrace ?a za druhé potřeboval bych programátor nejlépe na sériový port pokud možno ne LPT port!! díky.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AVR Studio"

Příště prosím vol lepší název tématu příspěvku. “AVR studio” je nic neříkající pojem, o čem se v tématu jedná.
AVR studio si stáhni z atmel.com Nevíš proč se té registrace bojíš. JE to zdarma, a nevidím důvod, proč firmě atmel neudělat radost tím, že jim přibude další programátor.
Programátor na LPT proč ne?

jj, jen at vedi, ze jejich vytvory pouzivame :slight_smile:. Navic - kdo te nuti tam psat skutecny data? :wink:
Pokud chces velice primitivni programator na seriovej port (ale opravdu jen do zacatku, spis je to takova nouzovka), tak dej do googlu “ponyprog2000”.
Na těch stránkách je úplný schéma IS progu (hardwaru), ze kteryho si vycucnes jen to potrebny (4 odpory, 1 tranzistor a 2 zenerky) a pripojení k portu.

Ale asi Ti nebude fungovat cez prevodnik USB/RS232.

Ak nemas k dispozicii RS232, ale iba USB, potom Ti odporucam Dragon, alebo Presto, ale si nieco jednduche vygoogli. :slight_smile:

Zdravím
Jednak ta velikost instalačky mě odradila něco přes 100 MB stahování při mé rychlosti 64 kB/s! za druhé jak velkou část Hard disku si to ukousne po instalaci? a třetí věc našel jsem tuto stránku ges.cz/?page=index&inc=searc … ch=ATmega8
co na to říkáš jako machr? hodlám touto cestou pro začátek jít , proč ne LPT ? protože mi od začátku mé a troufám si říct pro mne prokleté vášně mě bylo vtloukáno do hlavy že na LPT port se musí opatrně to znamená při zapnutém PC nic nezapojovat nebo neodpojovat hrozí zničení :exclamation: tak se tím řídím díky.

Po instalaci to má 151MB, pokud bys psal v C tak ještě dalších 111MB. Není ale dneska už starost o místo v desítkách MB trochu mimo mísu? :wink:

Odpojovat/připojovat za chodu se nesmělo PS/2, ale o LPT slyším poprvé… Možná i pro to, že jsem ho v životě nepoužil :slight_smile:

Prosím, pro další dotaz si založ nové téma.
Toto jsem ti chtěl napsat už v prvním příspěvku, ale diskuze o vhodném programátoru začala dříve, než jsem stačil zareagovat.

64kB/s? To máš za cca půl hodiny stažené. Nevím co řešíš.
Kolikátku máš disk, že se bojíš 100MB?
Jinak moje AVR Studio společně s WinAVR (C kompilátor pro AVR) má dohromady cca 250MB rozinstalované. To jsem jen kik na velikost složky atmel v program files.
TA atmega8 pro začátek je dobrá. Akorád v gesu maj MCU předražený jako sviň. (ostatně v gesu maji předražený veškerý křemík). Pokud můžeš, kup si to zde: gme.cz/cz/index.php?product=432-201
Potřebuješ ATmega8-16PU - ta je v pouzdře DIP28. Takové pouzdro ti krásně půjde vrazit do kontaktního pole, kde taky doporučuju dělat počáteční pokusy.
LPT se neboj. Je mi jasný, že obecně rozšířený názor je, že LPT je strašně citlivé na zničení, přitom je to úplně stejně zničitelný port, jak všecky ostatní.
Programátor na paralelní port si klidně postav.
jan16.czela.net/index.php?id=19&n=jak-naprogramovat-mikrokontrolery-avr-nebo-89sxx
Doporučuju k němu stáhnout ponyprog.
Neboj se toho portu, nekouše :slight_smile: V tom programátoru jsou jak vidíš 4 odpory, které chrání vstupy i výstupy. Takže pokud to na konci káblu zkratuješ na zem, nebo na +5V, je to jedno, ty odpory tam pustí jen malý proud. Ovšem všeho z mírou, pokud tam pustíš 300V, tak to ty odpory fakt už nepoberou, aleto je ti asi jasné.
A to, že se “zapnutém PC nic nezapojovat nebo neodpojovat hrozí zničení” ti nakvokal kdo? Veškeré konektory co v kompu najdeš jsou do jisté míry plug’n’play - jen musíš vědět, kdy je smíš odpojovat a připojovat.
LPT můžeš připojovat kdy se ti zachce. Tam není níc, čemu by to vadilo. Takže se toho neboj :wink: