AVRstudio a programovanie u rozdielnych púzdier mega8

Ahojte, prosím, poradťe mi s touto vecou:
Doteraz som programoval megu8 iba v púzdre PDIP, avšak zvažujem použitie púzdra TQFP. Zaujímalo by ma, či je nutné (a ako) v AVR studiu zadať o aké púzdro sa vlastne jedná, a ako pracovať s ADC6…7, ktoré sú prítomné len v púzdrach TQFP a MLF?

používam AVRstudio 4.13 SP2 a programátor zo stránky ladyada.net/make/usbtinyisp/index.html

Vďaka za odpoveď.

Zdar,
AVR studiu je jedno, jaké chceš použít pouzdro. I registry procesoru jsou shodné, tudíž bude program fungovat v obou případech. Rozdíl bude jen v tom, co naměříš na ADC6 a 7. Nejspíš to bude 0…

Mimochodem - verze 4.13 je 2 roky stará :wink:

Ďakujem za odpoveď.

Rád by som AVRstudio trochu upgradoval na novšiu verziu, ale skúšal som ju a s týmto programátorom som už nevedel programovať priamo z avrstudia (asi kvôli tomu, že by bolo treba aj novší USBtiny500 ,bridge for avrstudio"), čo ma trochu mrzí, lebo ten som nenašiel.

Skúšal som nájsť cestu ako programovať novšie procesory (tie čo už nepodporuje verzia 4.13) pokiaľ možno s tým programátorom čo mám, alebo niečo na ser/paralel port a nejako cez ponyprog alebo hociako inak, ale zatiaľ som na to neprišiel :slight_smile:

Používate niekto tento istý programátor s novšou verziou AVRstudia?

Zkoušel jsi ladyada.net/make/usbtinyisp/ … ompat.html ?
Jinak ponyprog(4 odpory, tranzistor, 2 Zdiody) víceméně funguje, ale potřebuje vlastní aplikaci, nejde to přímo z AVR studia.

Tady měl někdo taky problém a vyřešil ho:
forums.adafruit.com/viewtopic.php?f=20&t=7855

Vďaka piityy za ten posledný link - teraz to komunikuje, nie síce s najnovšou verziou 4.17, ale s 4.16 SP1 čo mi bohate postačuje :slight_smile:

Vďaka za rady.