Sháním kódový zámek - po zadání kódu sepne jen na pár vteřin

Zdravím,
nemáte někdo po ruce schéma a zdroják pro PIC na kódový zámek? Potřebuji to jen na otvírání dveří (bzučák) jediný požadavek je aby se po zadání kódu výstup sepnul jen na pár vteřin a pak se zase rozepnul. Všechny zámky co jsem našel se sepnou po zadání kódu a pro rozepnutí je třeba znovu zadat kód. Kód ani nemusí jít měnit. Když bude potřeba změním si ho ve zdrojáku.
Na oplátku můžu nabídnout schéma a zdroják na řízení zimní zahrady. Umí to měřit teplotu vzduchu, vody, terária, nastavit zalévání, nastavit topení pro vzduch, vodu a terárium (u terária zvlášt pro den a noc), spína osvětlení jezírka a terária a ještě pár dalších věcí. Je to spíš pro hodně konkrétní použití ale třeba se někomu hodí.
Díky Tomyc

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Kódový zámek"

Co Kódový zámek s PIC 16F628A a LCD displejem? když vypustíš displej.

Pokud nechceš používat LCD, tak budeš muset pravděpodobně mírně upravit program. Nestudoval jsem inicializační rutinu u zmíněného kódového zámku s PIC 16F628A, ale drtivá většina inicializačních rutin se sekne, pokud např. omylem odpojíš maticové LCD.

Není tady zvykem směňovat jeden program za druhý. Pokud chceš dát ostatním k dispozici vlastní aplikaci, tak stačí vytvořit nové téma a vložit do tématu svůj projekt.

Díky, zkusím upravit ten program nebo přikoupím displej.
Nechtěl jsem nic směňovat. Program poskytnu samozřejmě zdarma každému. Jen jsem napsal co mám k dispozici.

Ahoj.
Mohu potvrdit, že výše uvedený odkaz jirky.webz.cz/index.php?page=kod … ek-16f628a splňuje Tvůj záměr. LCD tam být nemusí, ale má to však háček. Přes menu displeje se nastavuje kód. Nebo si v asm souboru musíš upravit kód natvrdo. Já naopak potřeboval jednou ZAP a podruhé VYP. Tak jsem u Jirky poptal asm (na webu má pouze hex) a upravil dle svých potřeb.
Jirkovi jsem mojí úpravu poslal také. Takže pokud někdo jiný budete potřebovat, už víte, kam se obrátit. Můžu to však poskytnout jen s jeho svolením. Nechci být taková krysa a zveřejnit jen tak cizí výtvor. Mikop

PS. Tak jsem koukal do zdrojáku, usoudil jsem že část přeci jen zveřejním a tak tady jsou pozice v eeprom, kde je uložen kód. Pokud přepíšeš svoje hodnoty při programování, tak to LCD opravdu nebude třeba. Jo, to heslo je 6 místné. Pokud budeš potřebovat kratší, musíš upravit asm.
; čtení hesla z EEPROM
;
CTIHES movlw .127
movwf EE_ADR
call READ
movwf SET_JEDEN

movlw	.126
movwf	EE_ADR
call	READ
movwf	SET_DESET

movlw	.125
movwf	EE_ADR
call	READ
movwf	SET_STO

movlw	.124
movwf	EE_ADR
call	READ
movwf	SET_TISIC

movlw	.123
movwf	EE_ADR
call	READ
movwf	SET_DESETTISIC

movlw	.122
movwf	EE_ADR
call	READ
movwf	SET_STOTISIC

Díky moc. mrknu se na to. Možna tam nakonec dam i ten displej. Bude to líp vypadat :slight_smile: