Hledám C kompilátor pro AVR

Dobrý den , mohl by mi někdo poradit jaký program použít pro programování a přeložení kódu napsaný v jazyce C.pokud možno ne
“light edici”.díky

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "c kompilátor pro avr"

Pokud jde o 8bit avr, tak si ze stranek atmelu stahni avr studio
atmel.com/dyn/products/tools … ol_id=2725
a pak gcc (winavr)
sourceforge.net/projects/winavr/files/

Oboji je zdarma bez jakychkoli omezeni urcite aspon co se velikosti kodu tyka.

Najprv treba tusim nainstalovat WinAVR (GCC)
Potom nainstaluj AVRstudio
To pri instalacii zisti pritomnost WinAVR a zaradi ho do svojho systemu.
Zistis to tak, ze po spusteni AVRstudia sa ti zobrazi okno ponukacjuce vytvorit novy projekt bud v ASM alebo v GCC.

Ja to instaluju opacne a taky nemam problem :wink: winavr si zrejme obdobne zjisti pritomnost avrstudia a vecpe se mu do nastaveni :slight_smile:

Je to mozne, uz si poradie presne nepamatam. Iba viem, ze ked som to robil naopak, tak v AVRstudiu to GCC nebolo.

jj , díky za informace,zkusím naistalovat
Ještě jsem našel CodeVisionAVR ,ale bohužel jen omezenou verzi.
Program bude docela rozsáhlý a bude se týkat atmegy128.

Je pravdepodobne, ze spolu vyvojari spolupracuji a uz to maji poresene obema smery.

Ještě jsem se chtěl zeptat , kterou verzi mám stáhnout a nainstalovat.
Stáhnul jsem AVR Studio 4.16 SP1 (build 638) (34 MB, updated 5/09)
a při instalaci mi to hází chybu.


to je pouze service pack na starsi verzi. Potrebujes uplnou instalaci, je to ta “AVR Studio 4.17 (build 666) (112 MB, updated 7/09)”

jj , už jsem stáhnul tu verzi , co jsi mi doporučil a už žádný error.
zkoušel jsem jí stáhnout jako první , ale díky mému připojení mi to dvakrát spadlo a zasekl se mi prohlížeč.
ještě jsem se chtěl zeptat ohledně nějakých ukázkových programů v C.
Jsou někde uložené v nějaké složce v tom winAVR popř AVRstudiu?

Ze by byly s avr studiem distribuovany priklady, o tom nevim. Ovsem pokud se zde zaregistrujes, zjistis, ze je zde sekce fora, ve ktere s nejvetsi pravdepodobnosti najdes co hledas :wink: A pokud zacinas, je docela dobre mozne, ze se ti bude nase pomoc hodit i pozdeji :wink: