Má někdo funkční převodník A/D přes USB s SW rozhraním?

Dobrý den, jen jsem se chtěl optat, nemá, někdo zprovozněné funkční převodník A/D přes USB s SW rozhraním, abych mohl sledovat signál online a případně ukládat do paměti. Kdy by jo strašně moc by mi to ulehčilo práci, nebo se spokojím i s návodem a postupem konstrukce s programy v asembleru neb c++, dík Jakub

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Rozhraní USB"

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

Koukám, ze to mas presunuto z fora microchipu. Ja bych ti to navrhnul s avr protoze picy neznam, ale treba ti to navrhne nejakej picař :slight_smile: Kdyby se nekdo lekal toho USB, tak neni čeho, stačí použít některý z převodníků (treba ftdi - ft232 nebo ft245). ftdi k nim dodává VCP ovladace, ktere vytvori v pc virtualni seriovy port, pres ktery se s obvodem da z PC komunikovat. na druhe strane uz zalezi na pouzitem obvodu. ft232 se i na strane mcu chova jako uart, ft245 je paralelni.
Pokud by ti stacil 10bit AD s rychlosti 10kSps, tak ty v avrkach bezne jsou. Programy pro PC (C#) a avr © jsou uz pak hracka.
Kdyby se ti nikdo neozval, tak se pripomen a navrhnu ti to. Ovsem az pristi tyden, ted mam prace az nad hlavu :frowning:

Ted me tak napada, ze neco podobneho mam, chtelo by to jen doladit. Bylo to psane pro kit P-K Designu, ale to je jen nepatrna uprava. Pro komunikaci byl pouzit FT245R, procesor s AD byla nejaka mega a pro pc je jen jednoduchej terminal, kterej prijme 10k vzorku, ostatni zahazuje. Ty zmereny hodnoty si pak muze uzivatel ulozit. Bylo to vsechno velice primitivni jen na overeni funkcnosti. Chtelo by to hodne pošolichat, ale fungovalo to.
Schema nemam, ale jesli jsi uz mel neco docineni s mcu, tak by popis stacil.

On asi myslel vyuzitie USB priamo na procesore. V tomto je Microchip dost dostupny.

Asi jo… ono po celodenim psani mi to ve 2 rano uz moc nepali :slight_smile:

JakubH mi pisnul, ze ho muj navrh zajima, tak mu sem hodim nejakej ten kus kodu, at se ma cim zabyvat :slight_smile:
Ten terminal v C# data neukazuje, dokaze je jen ulozit, kdyz s tim budes chtit pracovat, bude potreba to trochu preorganizovat jako rozdelit do trid a podobny kosmeticky upravy
C_AD_FTDI.zip (17.2 KB)
CS_w32_terminal-rychlost.zip (81.4 KB)