ATmega128 nelze přeprogramovat, zapnuté code protectiton?

Ahoj ,
zkouším přeprogramovat atmegu128 , ale hází mi to vždy spoustu chyb při programování.Používám programátor Presto.
Není možné , že součástka má zaplé code protectiton?
Lze to nějak změnit?
díky ahoj

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Atmega128"

Je to možné a lze to změnit vymazáním paměti.

dej přečíst vše a hoď sem print screen obrazovky s těmi chybami…

Když dám přečíst , tak to normálně přečte , ale jakmile dám smazat tak to doběhne do 100% a pak to hodí chyby viz obrázek.
Dají se ty pojistky vypnout někde v programu?Konrétně v jakém ragistru či souboru?

obrázek při mazání

Moc s tym nerobim, ale pokial viem, v ATmega neexistuju poistky, ktore by zabranovali vymazaniu/preprogramovaniu procesora. Su tam iba poistky, ktore zabranuju citaniu progrmu z pamati.
Na zaklade obrazku evidentne nemas zapnute mazanie procesora pred programovanim. Este ma napada, ci nahodou nemas zablokovany pin reset ako RESET a treto musis pouzit High Voltage programovanie, lebo klasicke SPI je nepouzitelne. To ale nesuvisi s poistkami, respektve okrajovo. Aj ked to tak moze vyzerat :slight_smile: Daj vediet co a ako.

Posílám schéma zapojení pro lepší přehlednost.
Zkoušel jsem i v programu asix v nastavení odškrtnout “Nemazat datovou paměť před jejím programováním” a stejný výsledek.
Atmegu přečtu , ale nejde smazat ani programovat :frowning:

no pokud to máš zapojené tak jak je to na tom schématu tak se divím, že ti to i něco čte a někdy ti to tam něco naprogramovalo. Jelikož pro SPI programování se nepoužívá signály MOSI a MISO na Hardwarovém SPI, ale používají se PE0 a PE1… Zkus to píchnout tam a napiš… sck a reset zůstávají

EDIT: tak se omlouvám, ale nevšiml jsem si, že to tak máš zapojené z toho konektoru… A neviděl jsem nic připojeného na to PE0 a PE1 … Zkus vyhodit ty odpory, já je nikdy nepoužívám a funguje mi to s prestem taky…

Kde je zapojeny signal MOSI PDI?
Pri procesore je iba signal MOSI.
To sa tyka i MISO PDO.

Skusil si programovat cez HV?

signal MOSI PDI je připojen na pin PE0 a signal MISO PDO je připojen na PE1
Mám to správně ? Nechápu ani já proč se to programuje z pinů PE0 a PE1.
Nemělo by se to programovat z pinů PB1(SCK) PB2(MOSI) PB3(MISO) plus reset VCC a GND jak je to napsané v datasheetu od Asixu?

to HV(High voltage) jsem nezkoušel , protože nevím jak.Kdyby jste mi někdo poradil jak na to byl bych klidnější. :slight_smile:

Skus navod od Presta. Ja s nim nerobim.

s prestem a HV neuděláš, jelikož presto ho nepodporuje a hlavně musíš mít ten procesor připojený přes 16 komunikačních linek… A presto má jenom 4(snad) HV umí třebas Dragon od Atmelu…

Ten vypis (jpg) je velmi zvlastny. Pise, ze miesto FFFF nacitava FE8B,FE8C, FE8D, FE8E, FE8F, FE90, … normalne klasicky inkrement z nejakeho pocitadla. Pochybujem, ze sa jedna o realny obsah z Flash. Aj ked neviem, kto tam co napaloval. Ale v kazdom pripade je to velmi divne. Skus zmerat napajacie napatie, ci je 5V, ci mas vsetko dobre poprepajane. Co sa Presta tyka, ked som ho kupil, zasol som nad doporucenym zapojenim pull down rezistorov. Kto pouziva hw SPI vo svojom zariadeni, velmi tazko tuto podmienku splni. Kedze mam v scheme bezne pullupy miesto pulldownov, kvoli tomu mi Presto ani nechcelo procesor naprogramovat. Po par telefonatoch a emailoch mi z Presta poslali verziu softu, ktoryh pracuje - z mojho pohladu - so spravnym zapojenim odporov. Boli velmi ochotni a rychli, za co im aj touto cestou dakujem, lebo tak ako to bolo, to bolo nepouzitelne. Skus teda dat tie odpory 4k7 pullupy. Hlavne na reset. Mozno mas verziu softu, ktory ich potrebuje mat inak ako bolo ich povodne zapojenie.

Co sa tyka pouzitia PE0 a PE1, by som tomu expertovi co to tak u Atmela navrhol nas…l do ruky a tri dni ho k vode nepustil. Uplna debilina. :imp:
Este ze je to takto choro iba pri tomto chipe.

hodnoty v paměti se ti takhle přičítají když je to zamčeno proti čtení

A co tie tri varovania na konci vypisu?
Fakt neviem o tom, ze by sa ATmega dala zablokovat proti akemukolvek vymazaniu, ibaze by bola funkcia resetu zakazana. S tym ale bez HV, alebo ak nie je zablokovany JTAG, tak cez JTAG nic neurobis.

No každopádně je to divné.Bez vaší pomoci mi to půjde pomalu než na něco přijdu , protože v atmelech se moc nevyznám.