PonyProg2000 a jednoduchý programátor z hw.cz ničí AVR uC

Při nastavování CKSEL0-3 v ponyprog mi prostě odchází avrka nesetkal se s tim někdo ?? programator jsem našel někde na hw.cz (tranzistor, 4x rezistory a dvě zenerky) koupil jsem si dnes ATtiny13 a jsem zase bez něj :frowning:

:arrow_right: administrator: přesunuto z “AVR”

:arrow_right: administrator: přejmenováno z ““umirají” mi AVRka (attiny13 attiny2313 aj.)”

a jak to přenasatvuješ ? nenastavuješ tam náhodou externí oscilátor ???

podle tohohle webu engbedded.com/fusecalc/ tam přenastavuju to cksel ale hlídal jsem si aby tam byl interní oscilátor 9,6MHz , dik za připomínku zkusím připojit krystal

edit: ext. zdroj hodinového impulzu nepomohl :frowning:

já psal externí oscilátor a to krystal není. Nevypnul jsi si reset ??

Máš prohozen C a E u tranzistoru… Podívej se na domovskou stránku ponyprogu. Najdi si tam schéma ISprogu a z něj si vytáhneš jen AVR ISP. Vyjde ti přesně tvoje zapojení ale s otočeným tranzistorem. Ten “programátor” mám a funguje.
Když chceš měnit pojistky, tak je nejdřív přečti a zkontroluj, zda odpovídají aktuálnímu nastavení. Pokud přečtená hodnota souhlasí s předpokládanou, tak to teprve změň. Pokud ne, tak je určitě nenastavíš dobře.

Jak zjistit jestli jsem vypnul reset?

Tak tranzistor jsem otočil, a programování zatím asi 5x šlo bez problemů. Ikdyž mám ted zase prozměnu problém nastavit zpoždění 100ms při krystalu 8MHz, v realu je to spoždění tak 0,5s :frowning:

v jakém jazyku programuješ ? Běží ti ten čip opravdu na takové frekvenci na jaké si myslíš ? Hod sem program .

programuju to v C v AVR studiu a přes ponyprog2000 odesílám program do ATtiny2313. Mám tu na zkoušení 8MHz i 10MHz krystal ale tak či tak ta frekvence blikání led je jiná než je v programu :frowning:
03_blikani_led.zip (10.8 KB)

Program jsem nekontroloval, ale podívej se na pojistku CKDIV8

ckdiv8 vypnuto a už to bliká rychleji :slight_smile: původně t obylo jako to je na obrázku
fuse.JPG

Díky moc už mi to krásně generuje kmitočet který chci :slight_smile: