Sháním program pro tvorbu jednoduchých USB aplikací

Ahoj , existuje nějaký prográmek , kde bych si mohl naprogramovat jednoduchou aplikaci , která by komunikovala s MCU a PC přes USB ?
díky za odpověď

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "USB aplikace"

To záleží co si představuješ jako jednoduchou. Nástrojů je hejno, ale nativní programování pro USB jak ze strany PC tak ze strny MCU není úplně jednoduchá záležitost. Pokud to chceš mít jednodušší, použij nějaký převodník USB<->UART. Místo UARTu tam muže být klidně paralelní brána, spi, i2c… Na straně MCU potom není co řešit.
Takový převodník většinou v PC vytvoří virtuální COM port a co na něj zapíšeš, to se pošlne na ten převodník a naopak. Célé se to potom zjednodušší na klasickou sériovou komunikaci. Rozdíl je ale ten, že to běhá přes USB a nejsi omezen parametry kabelu. Tedy můžeš využívat uart klidně na 1Mb. Aplikaci pro PC pak vytvoříš v podstatě v libovolném jazyce. Třeba v C# je přímo komponenta SerialPort s jejíž pomocí můžeš s převodníkem a potažmo mcu snadno komunikovat. Osobně mám zkušenost s obvody FTDI.
ftdichip.com/

chtěl bych měřit teplotu a posílat výsledná data na PC přes USB.
Takže nejjednodušší je použít MCU při použití signálů RX a TX to připojit na FTDI a připojit USB.
Bohužel nemám skoro žádné zkušenosti s tvorbou aplikace v PC.
Slyšel jsem o Builderu C ale jak to zkombinovat s USB to vůbec netušim.

Lehká inspirace: lie.fe.uni-lj.si/index_en.htm
:wink:

Bobek: Práce s HW v C i C++ jsou na win poměrně složité. Jednodušší by byl VB nebo C# (díky vestavěné komponentě serialport). Nějakou jednoduchou aplikaci bych ti snad i smotnul(v C#), ale jesli by sis jí chtěl přizpůsobit k obrazu svému a C# neznáš, měl bys na nějakou dobu o zábavu postaráno :slight_smile:

Výborný úvod do obvodov FTDI bol v KE 1/2009 - ,Praktické aplikácie obvodu ft232rl - konvertora usb/uart".

a nemohl by si mi ten článek vyfotit a umístit ho sem na web.
Moc by mi to pomohlo , protože ten článek nevím kde bych lépe sehnal.
díky

Jak jste daleko s aplikcí měření teploty přes USB?