Projekt - cyklocomputer s měřičem tepu, čím měřit tep?

Ahoj, tak už jsem s pár věcmi pokročil a nyní řeším jak co připojit k mikrokontroléru ATmega16. Budu měřit tu rychlost a a frekvenci šlapání, takže bych chtěl použít dvě hallovy sondy typu TLE4905L které mají už přímo digitální výstup, tyto signály bych přivedl na vstupy INT0 a INT1 a přeřušení vyvolal sestupnou hranou a spustil měření časovačem, druhá sestupná hrana by čítání časovače zastavila. Lepší způsob mě asi nenapadl. A pak bych počítal podle vzorce v(km/h)=2pir*(1/t)*3,6 , a frekvence šlapání f(ot./min.) = 60 / t[s], a teď asi trochu hloupá otázka, musím taky měřit tu tepovou frekvenci, nakonec to asi budu muset udělat s klasickými elektrodami EKG, protože nic lepšího asi sehant nepůjde, i nějáké to zapojení by se našlo, ale jde mi o to jak potom co signál sejmu elektrodou, zesílím a odfliltruji rušivé kmitočty…tak jak potom tento signál zpracuji mikrokontrolérem? Opět čítat pulsy? a spouštět čítání časovače přerušením?
A nakonec, ukládání dat, chtěl jsem použít pro ukládání dat externí seriovou EEPROM např 24C256, byla mi také doporučena paměť dataFLASH např 45DB011B-SU? jaká si myslíte že by byla vhodnější?